Mistrzostwa Klubów ABGC I BINOWO PARK

Mistrzostwa Klubów zdominowały w ten weekend Zachodniopomorskie. Zarówno w Amberze jak i w Binowie rozgrywane są właśnie dwudniowe mistrzostwa klubowe. Można napisać, że to najważniejsze Kubowe turnieje. Chociaż z naszej obserwacji wynika że bywają bardziej obłożone turnieje. Ale w końcu mamy wakacje i wielu klubowiczów jest być może na wyjeździe. W Amberze tradycyjnie dodatkowo swoje mistrzostwa rozgrywał także klub Panorama z Poznania. Pogoda dopisała, najlepiej bo na par pola zgrał Grzegorz Gawroński i Mateusz Szmit. Turniej sponsorował Bank BGŻ i można było skosztować wyrobów rozluźniających Sobieski.
W Binowie była nieco większa frekwencja i także dodatkowe konkursy. Najlepsze wynik na swoich kartach zanotowali: Marek Góra 75, Konrad Chrzanowski 77 i Adrian Kaczała 79. Można było skosztować jak zwykle doskonałych dań przygotowanych przez szefa kuchni Zdzisława Sotka. Było jeszcze piwko i wino a także doskonałe humory, pogoda i atmosfera. Sponsorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali jeszcze kilka upominków na loterię skorkartową. To – jak stwierdziła prowadząca część „ artystyczną” Marysia Skowrońska na polepszenie humorów. Później odbył się jeszcze konkurs w chipowaniu o butelczynę doskonałego trunku na green 18 dołka. Walka była na tyle zaciekła że jakoś nikt nie zauważył, że turniej jest dwudniowy i trenowanie na polu pomiędzy rundami jest w zasadzie niedopuszczalne i grozi dyskwalifikacją, ale…. skoro wszyscy grali to raczej wszyscy nie zostaną zdyskwalifikowani i pewnie komitet wyraził na ten konkurs zgodę. Przy okazji przypominamy tę regułę:

7-1. Przed lub między rundami
a. Match play
W każdy dzień zawodów match play gracz może przed rundą trenować na polu golfowym, na którym odbywa się turniej.
b. Stroke play
W dzień zawodów systemem stroke play lub przed dogrywką zawodnik nie może trenować na polu golfowym, na którym odbywa się turniej, ani testować na tym polu nawierzchni żadnego z putting greenów poprzez drapanie lub gładzenie ich nawierzchni, lub poprzez toczenie piłki. Gdy dwie lub więcej rund systemem stroke play mają być rozegrane w ciągu kolejnych dni, zawodnik nie może trenować pomiędzy tymi rundami na jakimkolwiek polu golfowym, na którym kontynuowany będzie turniej, ani testować na tym polu nawierzchni żadnego z putting greenów poprzez drapanie lub gładzenie ich nawierzchni, lub poprzez toczenie piłki.
Wyjątek: Trenowanie puttingu i chippingu na lub w okolicy pierwszego obszaru tee przed rozpoczęciem rundy lub dogrywki jest dozwolone.
KARA ZA ZłAMANIE REGUłY 7-1b: Dyskwalifikacja.

Kto ostatecznie został mistrzem?
Tytuł Mistrza Amber Baltic Golf Club obroniony – Grzegorz Gawroński triumfuje

Finałowa runda Mistrzostw Amber Baltic zakończona. Dla nikogo nie było zaskoczeniem zwycięstwo Grzegorza Gawrońskiego (72+77), który nie oddaje tytułu Mistrza Klubu już od 3 lat. Drugie miejsce i zaszczytny tytuł I Wicemistrza Klubu zdobył Mateusz Szmit (72+85). Tytuł II Wicemistrza należy do Sławomira Komońskiego (79+80). W kategorii Kobiet I miejsce a tym samym tytuł Mistrzyni Klubu zdobyła Beata Heith (99+105) W kategorii juniorów zwyciężyła Marianna Duczmal (91+84). Podczas ceremonii rozdania nagród obecny był przedstawiciel Sponsora – Dyrektor Oddziału Banku BGŻ – Pan Waldemar Brodowski, który wręczał statuetki i nagrody wszystkim Zwycięzcom.

Mistrzem Binowa został Marek Góra , który podczas wręczenia mu pucharu powiedział,że to chyba ostania chwila kiedy może jeszcze powalczyć, gdyż juniorzy już dorastają i pewnie w przyszłym roku to oni jako pełnoletni członkowie klubu będą brali wszystko. Drugie miejsce zdobył Konrad Chrzanowski a o trzecie miejsce musieli dodatkowo walczyć w dogrywce Rafał Zmysłowski i Adrian Kaczała. Ostatecznie zwyciężyło doświadczenie i Rafał od wczoraj może się chwalić tytułem drugiego wicemistrza klubu Binowo Park.
W poszczególnych kategoriach:
Panie:1
1 Jankowska Dorota
2 Górska Elżbieta
3 Korwin-Piotrowska Natalia
Juniorzy:
1 Waśniewski Wojciech
2 Nowosad Robert
3 Wardyn Mateusz

Netto:
1 Sander Inge
2 Raczycki Grzegorz
3 Buca – Nowosad Małgorzata

Rozegrano także mistrzostwa klubu dla początkujących na małym polu gdzie odpowiednio tytuły zdobyli:

1 Estkowski Zbigniew
2 Kłoda Leszek
3 Wojdyr Krystyna

Zobacz zdjęcia

Zobacz film