Toya Golf prowadzi w X Klubowych MP

Toya Golf prowadzi w Citi Handlowy X Klubowych MP

Ulewny deszcz i silny wiatr – takie warunki przywitały 20 drużyn walczących o zakwalifikowanie do Klubowych Mistrzostw Europy w golfie. Po pierwszym dniu, na prowadzenie wysunęła się drużyna z klubu golfowego Toya, z wynikiem 364

Wrocławianie, Adrian Meronk i Mateusz Gradecki, zakończyli dzień z 2 uderzeniami poniżej par pola, Piotr Światkiewicz uzyskał 72, Piotr Ragankiewicz 75, a Jan Zawadowski i Martyna Mierzwa po 77. Taki wynik zagwarantował drużynie Toya B pierwsze miejsce w klasyfikacji turnieju. Tuż za nimi plasuje się zespół z KG Mazury. Ubiegłoroczni wicemistrzowie – First Warsaw G&CC;zajmują czwarte miejsce. Wyprzedza ich klub z Lisiej Polany.

Drużyna Jerzego Dudka – Kraków Valley zajmuje w tej chwili 15 miejsce. Znany bramkarz jest obecnie najlepszy ze wszystkich swoich kolegów. Pierwszego dnia uzyskał wynik 83. Druga drużyna reprezentująca wrocławski klub Toya zajmuje na razie 5 miejsce z łącznym wynikiem 405 uderzeń. Niesprzyjająca pogoda jest dodatkowym wyzwaniem dla graczy i utrudnia grę. Na szczęście prognozy na sobotę są bardziej optymistyczne i nie przewidują deszczu.

FOTO ANNA KALINOWSKA