II Turniej O Puchar Prezesa ATS-Systemy Informatyczne.

II Turniej O Puchar Prezesa ATS-Systemy Informatyczne.

Trudno było się zdecydować na udział w turnieju. To ze względu na pogodę. Bo w końcu ile może padać? Do tego tylko 13 stopni ciepła! Można powiedzieć, że mieliśmy ciepłą jesień tego lata. Kto jednak nie zdezerterował nie mógł narzekać. Przesunięcie startu o drobne półgodzinki sprawiło, że pole przeszliśmy suchą nogą. Po dniach wichur i ciągłej ulewy to była naprawdę przyjemność! Z drugiej strony jak nie pojechać na turniej ATS? W Choszcznie to wprawdzie drugi i pewnie nie ostatni turniej Prezesa ATS , ale na pewno nie drugi w karierze golfowej. Starsi stażem golfiści pamiętają zapewne turnieje wówczas OPTIMUSA w Łukęcinie. Ech łezka się w oku kręci bo to w końcu początki były. Dziś już pola w Łukęcinie nie ma , ale klub na uchodźstwie istnieje. Jedni, ze starej gwardii przytulili się do pola w Niemczech następni rozpierzchli po innych klubach. W planach było wybudowanie pola w Kołbaskowie, ale jakoś ta inwestycja do dziś nie powstała. Może to jeszcze nie ten czas? Wśród gości widzieliśmy Prezesa Golf and Relax – Zbyszka Świrskiego. Niestety ze względu na stan zdrowia nie brał udziału w turnieju na dużym polu. Póki co musiał zadowolić się udziałem w konkursach patowania. Redakcja życzy szybkiego powrotu do zdrowia i zaprasza natychmiast po wyzdrowieniu na rundkę!
Jak już wspomnieliśmy pogoda dopisała, humory także. Turniej rozgrywano w syst. Stb. Z ¾ hcp. Według tradycji klubowej Modrego Lasu, jaka by nie była formuła turnieju zawsze doceniany jest najlepszy wynik brutto , a więc i tym razem również i w tej kategorii przewidziana była nagroda i puchar. Brutto najlepszy wynik osiągnął „ spadochroniarz” z Poznania Adam Konieczny, czujący ostatnio „cug” golfowy czyli formę. W jednak trudnych warunkach (mokre pole i porwisty wiatr) po zagraniu pierwszej dziewiątki 45 uderzeniami pozbierał się i już następną zagrał w 39 uderzeniach. Dało mu to w sumie 84 uderzenia i tyle wystarczyło aby być najlepszym w tym dniu.
W kategorii Stb. Panów zwyciężył Zbigniew Smulczyński (36) , drugi był ( faktycznie trzeci bowiem drugie miejsce zdobył Adam 34 pkt. Stb.) Robert Tobiasz (33)trzeci zaś Marek Więcek. Najlepszą juniorką była i jednocześnie 4 w klasyfikacji ogólnej Dorotka Zalewska ( 33). Najlepszy wynik wśród Pań zanotowała Małgorzata Kapsa ( 27). W turnieju wzięło udział 50 zawodników. Kilku jednak przestraszyło się pogody i nie dojechało. Niech żałują, bo było sympatycznie.
Zobacz film