Pomeranian Golf League.

Pomeranian Golf League.

Pierwsza edycja Pomeranian Golf League rozegrana została na polu golfowym w Binowie w dniach 12-14 sierpnia. Pierwotnie w rozgrywkach miało wziąć udział sześć klubów golfowych. Trzy z Niemiec z regionu Meklemburgi: Rugen Golf Club, Hills Golf Club i Neubranderburg Golf Club oraz trzy z Województwa Zachodniopomorskiego Amber Balic Golf Club, Modry Las Golf Club i Binowo Park Golf Club. Klub z modrego lasu jednak nie wystawił drużyny. Wobec tego Binowo Park wystawiło drugą drużynę, dlatego pierwsza edycja polsko-niemieckiej Pomeranian Golf Ligue obsadzona była ośmioosobowymi reprezentacjami klubów: Rugen GC, Baltic Hills GC i Golfclub Mecklenburg GC, Amber Baltic GC i dwie drużyny Binowo Park GC. W godzinach porannych rozegrano 9 dołków w systemie foursomes. Do wyniku drużyny liczyły się 3 najlepsze wyniki. Na pierwszym miejscu znalazła się drużyna Amber Baltic z wynikiem 116 uderzeń netto. Drugie miejsce zajmowali golfiści z Binowo Park GC II uzyskując wynik 118 uderzeń, a na trzecim miejscu drużyna Baltic Hills uzyskując 124 uderzenia. Najlepszy wynik 36 uderzeń netto (39 brutto) uzyskali Paweł Grzelak i Witold Szczepanowski. Następnie jeszcze tego samego dnia rozegrano rundy indywidualne. Do wyniku drużyny zaliczono 6 najlepszych wyników. Zdecydowanie najlepiej zagrały obydwie drużyny Binowo Park co pozwoliło na zajęcie dwóch pierwszych miejsc. Po pierwszym dniu zmagań golfiści spotkali się na uroczystej kolacji w Hotelu Radisson. Nie wszyscy dotarli a to zapewne na skutek zmęczenia. Wielu graczy stwierdziło że 27 dołków przy takiej pogodzie to stanowczo za dużo. Najbardziej wydolni jak wiemy nie skończyli wieczoru w hotelu i udali się jeszcze na podbój Szczecina nocą . Podobno były nawet tańce na barze. Cóż jak się integrować to już porządnie! A przecież taki cel mają także takie zawody.
Binowo mało gościnne!

Brak drużyny z Modrego Lasu spowodował że o pierwsze miejsce grały między sobą drużyny z Binowa, pozostawiając grę o trzecie miejsce drużynie Ambera i Rugen Golf Club. Może to mało gościnne , ale…
Ostatecznie wW finałowej rozgrywce drugiego dnia wygrała pierwsza drużyna Binowa. Tym samym pierwszym mistrzem Pomeranian Golf League została drużyna Binowo Park Golf Club I, która pokonała drugi zespół Binowa stosunkiem 4,5 : Trzecie miejsce wywalczył zespół Amber Baltic Golf Clubo wynikiem 4 : 2. Piąte miejsce zdecydowanie wygrała drużyna Baltic Hills GC pokonując Mecklenburg GC 6 : 0. Zatem Polska górą!
Koncepcja organizacji polsko-niemieckiej ligi golfowej Pomeranian Golf League spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników. W przyszłym roku planowane są 4 kolejki ligi.