XV Mistrzostwa Europy w Pływaniu

XV Mistrzostwa Europy w Pływaniu na Basenie 25M rozgrywane w dniach 8-11 grudnia 2011 w Szczecinie uważamy za rozpoczęte! I to jak! Kto by się bowiem spodziewał, że w czwartek Polacy zdobędą aż trzy medale! Najpierw Paweł Korzeniowski wywalczył brąz na dystansie 400 m stylem dowolnym. Wyścig wygrał bezkonkurencyjny Niemiec Paul Biedermann. Potem złoto na 200 m stylem grzbietowym zgarnął Radosław Kawęcki (na foto). Polak, zresztą mistrz Europy juniorów z 2009 roku w tej konkurencji, prowadził od początku do końca dystansu i nie pozwolił dogonić się nikomu. „Bardzo ciężko trenowałem na ten sukces od września, bo zwycięstwo przed własną widownią to obowiązek!” powiedział po dekoracji nasz mistrz. Złoty czas Polaka: 1:49.15. No i na deser Konrad Czerniak wygrał finał 50 m stylem dowolnym. Uzyskał wynik 20.88 s, co stanowi jednocześnie nowy rekord Polski seniorów, choć wcześniej Czerniak pobił już rekord w… porannych wyścigach eliminacyjnych. To się nazywa być na fali! Tak więc po pierwszym dniu mamy trzy medale – Otylia Jędrzejczak zajęła „tylko” 6. miejsce w wyścigu na 200 m stylem motylkowym – jednak w Szczecinie czekamy na jeszcze więcej! Przecież Mistrzostwa Europy dopiero się rozpoczęły i w piątek kolejne polskie starty…