Siedem dych za Turniej!

Majówka nad morzem nie rozpieściła uczestników pogodą. IX Puchar Zjednoczonej Europy w ABGC rozgrywano przy temperaturze 12 stopni. W tym czasie w Szczecinie mieliśmy temperaturę jak w pełni lata. Wprawdzie nad morzem próbowano rozgrzać temperaturę na walnym zgromadzeniu klubu ABGC, ale 17 obecnych osób pokazuje dobitnie ku czemu zmierza klub. Nawet zarząd nie pojawił się w komplecie. Nie przygotowano zasad współpracy z właścicielem pola. Zobowiązano zarząd by do 20 lipca przygotował projekt współpracy pomiędzy klubem a właścicielem pola. A po jego przygotowaniu najprawdopodobniej zostanie zwołane nadzwyczajne walne i zmieniony zarząd klubu. Póki co wybrano nowych delegatów na walne zgromadzenie PZG są nimi Piotr Dąbrowiecki i Michał Jadwisiak. Nowym kapitanem klubu został wybrany Piotr Dąbrowiecki. Mamy zatem swoistą, pokoleniową zmianę warty w klubie ABGC. Czy młodzież coś zmieni? Okaże się za jakiś czas. Redakcję martwi proces rozpadu jednego z najstarszych klubów golfowych w Polsce, ale mamy nadzieję że wszystko wróci do normy, dzięki ciekawej propozycji jaką ogłoszono po wczorajszym turnieju Konstytucji 3 Maja. Od teraz członkowie klubów golfowych Zachodniopomorskiego będą mogli uczestniczyć w turniejach klubowych ABGC ponosząc opłatę w wysokości tylko 70 zł! Będzie to o 20 zł więcej niż zapłacą klubowicze ABGC. Ma to wpłynąć na podwyższenie frekwencji i sportowej rywalizacji.
W XI Turnieju Konstytucji 3 Maja wystartowało 46 golfistów. Tym razem w nieco kalejdoskopowych warunkach pogodowych, gdyż podczas rundy było na przemian i zimno i gorąco, trochę popadało i trochę świeciło słońce. Czyli pełny mix pogodowy! Turniej w kategorii netto, rewelacyjnym wynikiem 60 (87 brutto) wygrał junior z Binowa – Michał Tutko. Jak nam powiedział w golfa gra od 4 lat, a tą pasją zaraził go jego tato. Drugie miejsce zajął Paweł Grzelak (67), ale z powodu iż zajął on także drugie miejsce w kategorii brutto, puchar za drugie miejsce netto odebrał Franz Kolep (68) a za trzecie Paweł Stasiak (71) (zwany Regułą). W klasyfikacji brutto na trzeciej pozycji uplasował się Grzegorz Gawroński (77) drugi był Paweł Grzelak (75), a pierwsze miejsce jak na kapitana klubu przystało wywalczył 74 uderzeniami – Piotr Dąbrowiecki.