World Golfers Championship i Diners Club Trophy – FINAŁ!

World Golfers Championship i Diners Club Trophy – FINAŁ!

W tym tygodniu wydarzeniem golfowym w Polsce jest finał największego turnieju pod względem ilości uczestników i liczby eliminacji w Polsce, a także chyba najstarszego cyklu w naszym kraju -World Golfers Championship i Diners Club Trophy.
Po raz trzynasty golfiści wyłonieni w 14 eliminacjach będą walczyć o możliwość reprezentowania naszego kraju w światowym finale, który odbędzie się w Durbanie w Republice Południowej Afryki w dniach 27 października do 3 listopada 2012. To jednak nie wszystko podczas turnieju, pierwszego dnia golfiści posiadający karte DC będą walczyć także o prawo udziału w DCI Pro-Am Classic na Mauritiusie. Tak więc jest o co walczyć. Po 14 eliminacjach jest sporo osób które wezmą udział w turnieju finałowym, rundy zapowiadają się zatem ciekawie.
Jak powiedział nam organizator cyklu Sławomir Piński – mam nadzieję, że te dni spędzone w Binowie będą nie tylko wyzwaniem sportowym, ale również, a może przede wszystkim uczestnictwem w golfie naszych marzeń. Czyli w golfie, w którym obowiązuje etykieta odnośnie sportowej postawy, należytego, niezwykle uprzejmego zachowania się na polu golfowym, jak również etykieta w zakresie tempa gry. Jest to coraz ważniejszy element etykiety golfowej i w tym roku będzie jednym z najważniejszych priorytetów – gra w tempie zgodnym z wyznaczonym przez Komitet Turniejowy „Pace of Play”. Uczestnicy turnieju grać będą w grupach trzyosobowych co, mam nadzieję znacząco ułatwi bardzo sprawne przeprowadzenie turnieju. Pomagać w tym będzie zespół sędziów, starterów, marshalli i for caddiech. Sędziowie i ich asystenci również będą pomagać w rozstrzyganiu zawiłości regulaminowych. Zaplanowaliśmy kilka imprez towarzyszących. W czwartek odbędzie się spotkanie uczestników turnieju w restauracji „Bohema” w Szczecinie przy ulicy Wojska Polskiego 67. W piątek wieczorem zapraszam na pole golfowe w Binowie na Wieczór Sponsorski oraz ceremonię wręczenia nagród w rozstrzygniętych kategoriach.

Uczestnicy turnieju wiedzą już co i jak , ale gdyby ktoś miał ochotę kibicować to niżej podajemy harmonogram turnieju.

Prognozowany harmonogram:

Środa 29 sierpnia
Dzień treningowy
17:30 Ogłoszenie listy startowej na czwartek

Czwartek 30 sierpnia
07:30 Start pierwszej rundy
19:00 Spotkanie uczestników turnieju w restauracji „Bohema” w Szczecinie przy ulicy Wojska Polskiego 67 (odpłatność indywidualna)

Piątek 31 sierpnia
07:30 Start drugiej rundy.
14:00 Akademia Golfa dla sponsorów i Vipów,
20:00 Wieczór Sponsorski na polu golfowym w Binowie (impreza sponsorowana):
• Ceremonia Wręczenia Nagród w cyklu Wilson Grand Prix
• Ceremonia Wręczenia Nagród w Diners Club Trophy 2012
• Ceremonia Wręczenia Nagród w kategorii Celebrities WGC
• Występ zwycięzcy w kategorii Celebrities
• Loteria/konkurs z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów
• Bankiet

Sobota 01 września
08:00 Start trzeciej rundy
17:00 Ceremonia wręczenia nagród.