Milion euro w ramach akcji Putts4Charity

Już ponad milion euro zebranych w ramach akcji Putts4Charity
– wspólnej inicjatywy charytatywnej Genworth Financial i najważniejszej ligi golfowej w Europie

Fundacja Genworth i europejscy golfiści na rzecz Programu SOS Wioski Dziecięce

Warszawa (15 listopada 2012) — Putts4Charity® to golfowa inicjatywa charytatywna, prowadzona przez Fundację Genworth we współpracy z Tour Players’ Foundation, skupiającą najlepszych zawodowych golfistów ze starego kontynentu. Dzięki środkom zebranym w trakcie zakończonego dziś turnieju UBS Hong Kong Open, łączna wysokość środków przekazanych na cele charytatywne przekroczyła 1 mln euro.

Spektakularną kwotę udało się zebrać w ciągu zaledwie 5 lat od momentu uruchomienia inicjatywy Putts4Charity®. Środki zebrane w trakcie rozgrywek przeznaczane są na regularne wsparcie Programu SOS Wioski Dziecięce w różnych krajach i regionach świata, w tym w Europie i Azji.

Jako oficjalny partner rozgrywek The European Tour 2012, firma Genworth Financial zapewniała obecność inicjatywy Putts4Charity podczas najbardziej prestiżowych turniejów golfowych rozgrywanych w Europie (Wielka Brytania, Szwecja, Niemcy, Hiszpania) oraz Azji (Chiny, Hong Kong). W dodatkową rywalizację w ramach towarzyszących turniejom wydarzeń Pro Putt Challenge zaangażowała się duża liczba czołowych zawodowych golfistów.

„Działanie na rzecz społeczności lokalnych to stały element związany z filozofią odpowiedzialnego prowadzenia biznesu firmy Genworth. Cieszymy się, że we współpracy ze znanymi na całym świecie golfistami możemy długofalowo wspierać organizacje dobroczynne. Środki zebrane w ostatnich latach w ramach inicjatywy Putts4Charity pozwoliły poprzez stałe wsparcie i granty dla organizacji SOS Wioski Dziecięce pomóc osieroconym i opuszczonym dzieciom znaleźć nową rodzinę” – powiedział Marat Nevretdinov pełniący funkcję dyrektora zarządzającego Genworth Financial w Polsce.

Podczas dzisiejszego turnieju w Hong Kongu, w którym przekroczona została kwota 1 miliona euro, można było podziwiać fascynujący pokaz umiejętności poszczególnych zawodników. Zwycięzca każdego etapu rywalizował z innymi graczami w kolejnych rundach, wygrywając ostatecznie całe rozgrywki. W rywalizacji wzięło udział łączenie 8 golfistów reprezentujących akcję Putts4Charity w krajach, w których rozgrywane byłby charytatywne zmagania. Byli to: Pablo Larazzabal (Hiszpania), Thomas Levet (Francja), Johan Edfors (Szwecja), Alex Cejka (Niemcy), Ricardo Santos (Portugalia), Wen-Chong Liang (Chiny), Peter Lawrie (Irlandia) i Tom Lewis (Wielka Brytania). Zwycięzcą tym razem okazał się Brytyjczyk. Specjalne rundy pokazowe w wykonaniu zawodników pozwoliły w trakcie jednej nocy zebrać dla Tour Players Foundation środki w wysokości 39 000 euro. Dzięki temu, całkowita kwota donacji z inicjatywy Putts4Charity zwiększyła się do 1 030 384 euro.

„Aż trudno uwierzyć, że osiągnęliśmy tak znakomity wynik. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie gra zespołowa oraz wspólny wysiłek Fundacji Genworth, Fundacji Tour Players’, pasjonatów golfa i oczywiście zawodowych europejskich golfistów, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali inicjatywę Putts4Charity w trakcie sześciu sezonów. Dziś cieszymy się, że wspólnie udało nam się tak wiele osiągnąć” – powiedział Pablo Larrazábal, uznany hiszpański golfista oraz ambasador inicjatywy Putts4Charity.

Na każdym spośród wydarzeń Fundacja Genworth przeznaczała kwotę minimum 2 dolarów za każde celne trafienie do dołka. W akcję charytatywną mogła włączyć się również publiczność. Wszyscy fani golfa mieli okazję spróbować swoich sił na specjalnie zaaranżowanym polu, pozwalającym odtworzyć najlepsze zagrania z historycznych turniejów European Tour. Każde celne trafienie publiczności oznaczało dodatkowe 1 euro.

„Od 2008 roku, czyli momentu rozpoczęcia naszej współpracy – Fundacja Genworth
i jej inicjatywa Putts4Charity były dla naszej organizacji jednym z kluczowych darczyńców. Dzięki temu mogliśmy zrobić wiele dobrego w obszarze edukacji i opieki nad dziećmi w Europie i Azji” – powiedziała Lynn Croneberger, chief executive officer organizacji pozarządowej SOS Wioski Dziecięce.

***
SOS Wioski Dziecięce
Pozarządowa organizacja dobroczynna, istniejąca od 1949 roku. Jej celem jest pomoc w znalezieniu rodzin dla dzieci, które straciły swoich rodziców w wyniku konfliktu zbrojnego, choroby, ubóstwa lub katastrof naturalnych. Organizacja opiekuje się obecnie ponad 80 000 opuszczonych lub osieroconych dzieci, które mieszkają w ponad 540 Wioskach Dziecięcych, w 133 krajach na całym świecie. Miliony dzieci korzystają także z szerszej pomocy, obejmującej edukację, opiekę medyczną, szkolenia zawodowe oraz udział w programach rozwoju społeczności lokalnych.

***
O Genworth Financial
Genworth Financial, Inc. (NYSE:GNW) jest jedną z wiodących globalnych firm specjalizujących się w zapewnieniu bezpieczeństwa finansowego konsumentów. Historia firmy sięga 1871 roku.
Spółka Genworth jest notowana na liście Fortune 500 i posiada ponad 108 miliardów USD w aktywach. Zatrudnia ponad 6000 pracowników na całym świecie. Produkty i usługi firmy pomagają spełnić potrzeby inwestycyjne, ochronne, emerytalne i związane ze stylem życia ponad 15 milionów klientów w ponad 30 krajach.

W Europie Genworth skupia się na ubezpieczeniu płatności (Lifestyle Protection Insurnace) i ubezpieczeniu kredytów hipotecznych. Pierwsze europejskie biuro firma otworzyła w Wielkiej Brytanii w 1972 r. Dzisiaj ma ponad 700 pracowników w oddziałach w Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i na Węgrzech.
Na zdjęciu Marat Nevretdinov dyrektor zarządzający Genworth Financial w Polsce.