Nowy pomocnik greenkipera.

Pojazdy użytkowe Kubota seria RTV900 to nowość na polskim rynku
Japoński koncern Kubota wprowadza nowość na polski rynek – pojazd użytkowy RTV900 dedykowany na trudne tereny. Ładowność na poziomie 500 kg przewyższa kilkakrotnie możliwości innych modeli w tej kategorii. Zamontowany wysokoprężny silnik znacząco obniża koszty eksploatacji i zwiększa jej wydajność, oferując moc i niezawodność.
Pojazdy użytkowe serii RTV marki Kubota zaliczane są do niezwykle wytrzymałych. Seria RTV900 została stworzona do pracy w trudnym terenie, w którym liczy się duża moc, zwinność i umiejętność dostosowania się do zmiennych warunków. Ważnym jej elementem jest ładowność, sięgająca aż do 500 kg, która znacząco wyróżnia ją na tle podobnych pojazdów pozostałych producentów. Tak duże możliwości załadunku znacząco wpływają na podniesienie wydajności pracy. Ponadto platforma załadunkowa może być opcjonalnie wyposażona w hydrauliczne opróżnianie, co znacznie zwiększa funkcjonalność pojazdu. Wysokoprężny silnik, który zamontowano w pojazdach użytkowych serii RTV900, gwarantuje mniejsze zużycie paliwa i większą ekonomikę użytkową.
Nieustraszony i wytrzymały pomocnik
Zwarta budowa pojazdów użytkowych serii RTV900 marki Kubota sprawia, że doskonale sprawdzają się one na dużych, otwartych przestrzeniach. Kompaktowe wymiary pozwalają także na użycie RTV900na obszarach niedostępnych dla większego sprzętu. Operator może liczyć na zwrotność i niezwykłą łatwość prowadzenia pojazdu dzięki zamontowanej przekładni hydrostatycznej. Za komfort jazdy odpowiada również seryjne hydrauliczne wspomaganie kierownicy. Bezpieczeństwo wspomaga solidna rama ochronna. Operatorowi pozostaje jedynie kontrolować pedał gazu. Napęd 4×4 i seryjna blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi gwarantują moc przy podjazdach na trudnych i wyboistych terenach. Niezależne zawieszenie na kolumnach McPhersona zapewnia stabilną jazdę zarówno po pagórkach, nierównych trasach, jak i chodnikach czy ulicach.

Szerokie zastosowanie

Dzięki połączeniu w jednym pojeździe ładowności aż do 500 kg i silnika Diesla projektanci serii RTV900 uzyskali najlepszą w klasie pojazdów użytkowych wydajność oraz funkcjonalność. Seria RTV900 będzie optymalnie pracować zarówno w przestrzeni miejskiej, na użytkach zielonych (np. pola golfowe), jak i w miejscach wyjątkowo trudnych, jak las czy place budów. Pojazdy użytkowe serii RTV900 marki Kubota idealnie łączą w sobie dużą moc i wydajność, oferując oszczędności uzyskane dzięki niższym kosztom pracy.