Zakończył się PRO-AM w Turcji

Zmagania golfistów w ramach zawodowej ligi golfa w Polsce – PGA Polska Pro Tour 2013 zostały zainaugurowane na polu golfowym – Gloria New Course w Belek w Turcji.
Gdy w kraju za oknami trzyma mróz, golf za granicą okazał się doskonałym remedium na pogodę „po Polsku”. Gratulujemy zwycięzcom, a przede wszystkim królowi polowania – Peterowi Bronsonowi, dla którego jest to czwarte zwycięstwo w sześciu jak dotąd zorganizowanych turniejach pod szyldem PGA Polska Pro Tour. Skuteczności zwycięstw na poziomie 66% nie powstydziłby się nikt! Peter Bronson stoczył pasjonujący bój z Maksem Sałudą – obydwaj przewodzili klasyfikacji po drugim dniu turniejowym z wynikiem +2. Peter zwyciężył po dogrywce i fantastycznym „birdie” na ostatnim dołku pokonał oponenta. Trzecie miejsce dla Jakuba Ossowskiego, który potwierdził tą lokatą swoją doskonałą formę i aspirację do rywalizacji o pierwsze miejsce w kolejnych turniejach.

W rywalizacji amatorów w kategorii brutto swoje miejsca utrzymali prowadzący Włodzimierz Stańczak (1. i 59 stb) i Adrian Kaczała (2. i 56 stb). Przetasowanie nastąpiło na pozycjach 3 i 4. Po doskonałej grze drugiego dnia zawodów na trzecie miejsce „wskoczył” Kazimierz Mendak (54 stb), spychając tym samym z podium Mariannę Duczmal (52 stb).

Spore emocje towarzyszyły rywalizacji amatorów netto. Bohaterem zawodów został Paweł Bazyly, który drugiego dnia z wynikiem 38 zanotował awans z 7. na 2. pozycję. Do pierwszego miejsca zabrakło 1 punktu. Ostatecznie zwyciężył świetnie grający Kazimierz Mendak. Trzeci na mecie zameldował się Włodzimierz Stańczak (65).
Równie dużo emocji dostarczyła rywalizacja drużynowa. Mimo, że warunki do gry momentami były ekstremalne (burze i ulewny deszcz), silnie zmotywowana grupa golfistów z Polski nie odpuszczała. W zmaganiach drużynowych triumf odniósł zespół Roberta Woźniaka w składzie: Czesław Szwabowicz, Waldemar Kowalczykowski, Giulio Piantini z wynikiem (-13).
O punkt gorzej wypadł zespół Petera Bronsona (Włodzimierz Stańczak, Zbigniew Bujalski, Piotr Maciejczyk-Badowski). Trzecie miejsce przypadło zespołowi Maksymliana Sałudy (-11) w składzie: Kazimierz Mendak, Ireneusz Sęk, Ireneusz Kwiatkowski.