Cleveland 588 RTX Wedge

Cleveland 588 RTX Wedge
Cena 399zł
www.bogigolf.com.pl/cleveland_588_rtx_black_satin_wedge
Połączenie sprawdzonego designu z nowymi technologiami, gwarantującymi optymalne właściwości wedge’y.
Jeden z najpopularniejszych w historii kształtów główek CG15, które święciły tryumfy na rynku i Tourze, wyposażono w przełomową technologię lica Rotex Face.
Dzięki temu kije zyskały niesamowite wręcz możliwości, jeśli chodzi o nadawanie rotacji piłkom podczas krótkiej gry.
Są idealne dla graczy na każdym poziomie – od amatora do zawodowego golfisty.
Cechy kijów Cleveland 588 RTX:
O 16% większe rowki
Rowki w kijach 588 RTX specjalnie powiększono o 16%, aby zwiększyć możliwości w nadawaniu piłce rotacji i kontrolowaniu jej. Szczególnie z wysokiej trawy oraz przy mokrych warunkach pogodowych.
Laserowe frezowanie
Wszystkie rowki w licu zostały precyzyjnie wycięte za pomocą laserowej frezarki.
Dzięki temu są wykonane bardzo precyzyjnie a także są wytrzymalsze na ścieranie niż wcześniejsze modele. Daje to niesamowity poziom kontroli krótkiej gry – od zwykłego chippowania po dłuższe approachshoty.
Lico w technologii ROTEX
Dodatkowe wyżłobienia w licu powodują powstanie większego tarcia, które nadaje piłce większą rotację.
Technologię tę wzbogacono o unikalny kształt tych żłobień. Są one specjalnie wycięte jako krzywe w licu (a nie jako proste w większości innych modeli). Dzięki temu uderzenia z otwartą nieco łopatką, jakie często wykonuje się wokół greenu, zyskują dodatkową rotację i możliwość kontroli.
Spód w kształcie litery S
Spód główki został celowo wyprofilowany w kształcie litery S. Rozwiązanie takie zastosowano w popularnym modelu CG15, który cieszył się powodzeniem zarówno wśród zawodowców jak i amatorów.
Główka jest nieco szersza przy heel (szyjce, przy łączeniu z shaftem) a węższa przy toe (czubku główki). Daje to większą wszechstronność kija oraz pozwala na lepszą grę z trudniejszych pozycji (jak bunkier) bez poświęcania ogólnych właściwości w innych aspektach.
Unikalny system doboru bounce
Bounce to, w skrócie, kat natarcia krawędzi główki wedge’a na podłoże. Jeśli jest niższy to główka mniej wchodzi w podłoże i wyrywa mniej darni. Jest to optymalne rozwiązanie przy grze na twardszych polach i dla graczy z bardziej płaskim swingiem. Z kolei wyższy bounce oznacza, że główka bardziej wejdzie pod piłkę – pozwala to na zagranie piłki z wielu różnych pozycji, także z piasku.
Cleveland stosuje prosty, graficzny system kropek na główkach wedge’y. Jedna kropka oznacza niski bounce (lowbounce), a dwie kropki standardowy (standard bounce), a trzy wysoki (high bounce).