Lotos Polish Open

Lotos Polish Open

Ponad sto osób uczestniczyło w otwierającej sezon konferencji prasowej. W trakcie wydarzenia, które odbyło się w środę w Centrum Olimpijskim zapowiedziano przede wszystkim reaktywację najważniejszego w kraju turnieju, który powraca jako Lotos Polish Open.

– To będzie najistotniejsze wydarzenie, które ponownie pojawi się w kalendarzu dzięki wsparciu Grupy Lotos. Zawody, przeznaczone dla profesjonalistów, odbędą się w dniach 21-24 lipca na polu Sand Valley Golf and Country Club w Pasłęku, w pobliżu Elbląga – poinformował prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski.

– Włączenie Lotos Polish Open do cyklu Pro Golf Tour nadaje prestiżu tym zawodom, a także otwiera polskim golfistom drogę do kolejnych lig europejskiego golfa, czyli Challenge Tour i European Tour – dodał Jarosław Sroka, prezes PGA Polska.

Jak podkreślił prezes zarządu Grupy Lotos Paweł Olechnowicz dla kierowanej przez niego firmy inwestycja jest naturalna, bowiem „to gra dżentelmenów, w której panują żelazne zasady i w której wykluczone są jakiekolwiek odstępstwa od reguł. Przeniesienie obyczajów golfowych na biznes daje ogromne korzyści”.

Ambasadorem wydarzenia został Mateusz Kusznierewicz. Mistrz olimpijski z Atlanty zauważył, że dzięki turniejowi polski golf stanie przed wielką szansą nadrobienia wieloletnich zaległości, jakie ma na tle krajów zachodnich.

Podczas konferencji senator RP Andrzej Person podsumował 20 lat działalności związku, a prezes związku Marek Michałowski podkreślił znaczenie sponsorów dla obecnego rozwoju tej dyscypliny w Polsce.

Kontynuację rozpoczętej trzy lata temu współpracy z PZG potwierdził dyrektor Departamentu Klientów Strategicznych Citi Handlowy Piotr Kosno.

Wsparcie zapewnił także dyrektor generalny BMW Group Polska Niemiec Andreas Biehler.

– Od lat jesteśmy w światowym golfie. Czas na Polskę. I nie chodzi nam o zaangażowanie się tylko na jeden sezon lecz na wiele lat. Budujemy nawet samochody z myślą o tym, aby można w nich przewozić kije – powiedział Biehler.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki wręczył na ręce Marka Michałowskiego puchar PKOl, w dowód uznania za dwudziestoletnią działalność, krzewienie idei olimpizmu i wartości fair play.

Konferencji prasowej towarzyszył zorganizowany przez PGA Polska panel dyskusyjny. W obecności licznie przybyłych dziennikarzy poruszono wątki związane m.in. z popularyzacją tej dyscypliny, powstawaniem pól golfowych, a także znaczeniu sponsorów dla rozwoju tego sportu.