WGC w Gradi Golf Club

WGC w Gradi Golf Club

Kolejny turniej eliminacyjny ogólnopolskiego cyklu World Golfers Championship i Diners Club Trophy, odbył się w sobotę 25 czerwca na uroczym polu golfowym Gradi Golf Club.
Pomimo chłodnej aury, frekwencja jak zwykle na turniejach WGC dopisała, a uczestnicy nawet chwalili sobie warunki pogodowe! To pewnie dlatego, że w większości pozostałych rejonów Polski po prostu lało.
W miarę kolejnych eliminacji maleją szanse na zakwalifikowanie się do turnieju finałowego, dlatego z turnieju na turniej wzrasta konkurencja a współzawodnictwo staje się bardziej zacięte. Wzrasta także ilość podróżujących wraz z turniejem golfistów z całej Polski. Trend ten mogliśmy już zauważyć na podwrocławskim polu, gdzie oprócz lokalnych golfistów wystartowało wielu przedstawicieli innych klubów. W dniu poprzedzającym turniej, klubowy parking był całkowicie zapełniony samochodami a grafik miejsc hotelowych był koloru czerwonego, tak jak rozgrzane do czerwoności były kije golfistów trenujących przed turniejem. Wzmożony trening przed zawodami, to może także efekt ufundowania dodatkowych nagród za uderzenie najbliżej dołka, przez firmę Resep?

Sobotni poranek, przywitał uczestników, jak na końcówkę maja, mało przyjazną temperaturą ok. 13 stopni C, jednak opatrzność czuwała nad grającymi, bo przez cały turniej nie spadła nawet kropla deszczu, chociaż wokół Brzeźna krążyły burzowe chmury, a reszta Polski pogrążona była w ulewach.
Pierwsza niespodzianka czekała nas na starcie 1 tee, który przeniesiono na wyższą półkę niby niewielka zmiana a jednak robiła różnice co widać było po asekuracyjnych drajwach graczy i mnogości piłek w OB. Pierwsze dziewięć dołków rozegrano nawet dość sprawnie , ale na drugiej dziewiątce nie było już tak różowo. W momencie zamknięcia się startowego koła ( startowano z jedynki i dziesiątki) tempo wyraźnie zmalało i tworzyły się korki.

Ostatecznie po wyczerpującej walce z piekielnie szybkimi greenami, wodami, wiatrem i chłodem do finału awansowało kolejnych 20 golfistek i golfistów.
W wielu grupach handicapowych trwała zacięta rywalizacja, zacięta na tyle, że aby awansować w grupie hcp 26-36 trzeba było zagrać netto poniżej par pola! Bowiem trzecie miejsce zajął zawodnik z wynikiem 70, drugie z wynikiem 67 a pierwsze 61!
W poszczególnych grupach handicapowych zwyciężyli: Jan Piętka (hcp 0 -10), Zbigniew Folta (hcp 11-15), Bogdan Grala (hcp 16-20), Rafał Kotwicki (hcp 21-25) oraz Jarosław Śmigrodzki (hcp 26-36). W kategorii Diners Club Trophy zwyciężyli Zbigniew Folta (netto) i Jan Piętka (brutto). Kolejny turniej eliminacyjny odbędzie się 9 czerwca w niedzielę na polu golfowym Rosa Private Golf Club. Współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
Zobacz zdjęcia