Klubowe Mistrzostwa Polski

Klubowe Mistrzostwa Polski
To było wprawdzie do przewidzenia i możemy chyba napisać, że tradycji stało się zadość. Po raz kolejny (czwarty z rzędu) klub Toya jest Klubowym Mistrzem Polski! Każdy kto choć trochę wie co w trawie piszczy, nie miał złudzeń i zdawał sobie sprawę, że mając takich zawodników jak: Adrian Meronk, Mateusz Gradecki, Jan Szmidt jr, Jan Piętka, Oskar Zaborowski, Jan Szałagan, Romuald Szałagan i Andrzej Meronk – Toya musi wygrać.
To nowe pokolenie golfistów grających minusowe wyniki, świetnie przygotowanych do gry w każdych warunkach, które właściwie we wszystkich mistrzostwach ustawiło poprzeczkę na tyle wysoko, że czasy przypadkowych zwycięstw odeszły bezpowrotnie. To “amatorzy” grający na poziomie niezłych zawodowców, niejednokrotnie nawet lepiej od nich. W większości to dzieci pionierów golfa, które dzięki determinacji rodziców i oczywiście swojej ciężkiej pracy dzisiaj osiągają sukcesy. Dzisiaj, kiedy jest już nieco łatwiej i gdy golf jest bardziej dostępny, chociażby ze względu na ilość obiektów golfowych – to młodzież dyktuje warunki gry i za kilka lat zapewne nie zobaczymy w składzie drużyn na Klubowych mistrzostwach Polski nikogo starszego niż 25 lat. Może już czas szykować KMP w grupach wiekowych? :).
Zwykły pogrom – czyli jak wyglądał finał?
Nuda 🙂
Adrian Meronk pokonał Williama Carey’a. 3:2. Mateusz Gradecki pokonał Marka Gonickiego, a Jan Szmidt Jana Musiolika. W Foursome, Oskar Zaborowski i Romuald Szałagan pokonali Artura Dziugieła i Włodzimierza Stańczaka. Mistrzowie oddali warszawiakom jedynie punkt w meczu fourball gdzie Bartosz Myszka i Piotr Malesa pokonali Jana Piętkę i Jana Szałagana.
Walka o trzecie miejsce odbyła się między drużynami z kolebki polskiego golfa, czyli zachodniopomorskiego, gdzie Amber Baltic Golf Club zmierzył się z Binowo Golf Park. Tutaj również dominowała młodość i drużyna z Binowa w składzie: Paweł Grzelak, Jędrzej Gąsienica-Ciułacz, Wojciech Waśniewski, Adrian Kaczała, Tomasz Stankiewicz, Konrad Chrzanowski, Dorota Zalewska, Stefan Smoliński, pokonała ABGC i zajęła ostatecznie 3 miejsce!