Heikki Kovalainen Open

Heikki Kovalainen Open ponownie na polu Sand Valley

Kierowca Formuły 1, Heikki Kovalainen już po raz czwarty odwiedzi pole golfowe Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku, gdzie zostanie rozegrany turniej sygnowany jego imieniem. Heikki Kovalainen Open odbędzie się w najbliższą sobotę (17 sierpnia).

Fiński kierowca rozpoczął swoją przygodę z golfem dopiero w 2009 r., ale szybko sport ten stał się jego olbrzymią pasją. Kovalainen każdą wolną chwilę przeznacza na doskonalenie swoich umiejętności oraz szlifowanie techniki. Obecnie jego handicap wynosi 5.

Trenuję golfa nawet kilka razy w tygodniu. Jest to spore osiągnięcie, tym bardziej że wciąż jestem zawodowym kierowcą. Cieszę się, że po raz kolejny będę mógł odwiedzić Polskę. Ostatnie lata utwierdziły mnie w przekonaniu, że właśnie tutaj mogę fantastycznie spędzać wolny czas wraz
z rodziną i znajomymi. Miło jest również obserwować rozwój pola Sand Valley. Z roku na rok czuję się tu coraz lepiej, ale jedno chyba nigdy się nie zmieni – gra na tym polu stanowi ogromnie wyzwanie – powiedział Heikki Kovalainen.

Heikki Kovalainen Open to kolejna duża impreza, która zagości na Sand Valley. Cieszymy
się, że jeden z najlepszych kierowców Formuły 1, a zarazem bardzo dobry golfista, właśnie u nas chce promować tę dyscyplinę. Pod względem organizacyjnym wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Frekwencja również będzie znakomita, ponieważ limit miejsc w turnieju został wyczerpany. Poza rywalizacją sportową, nie zabraknie również atrakcji towarzyszących.
W ramach imprezy odbędą się konkursy „Longest Drive” i „Closest to the Pin”, a zwieńczeniem dnia będzie barbecue w towarzystwie muzyki wyselekcjonowanej przez naszych przyjaciół
z Finlandii – podkreślił Paweł Osiak, Manager pola Sand Valley Golf & Country Club.

W tegorocznej edycji Heikki Kovalainen Open weźmie udział 120 golfistów oraz 100 zaproszonych gości i uczestników akademii golfa.

Heikki Kovalainen będzie dostępny dla mediów w sobotę (17 sierpnia) od godz. 8:30.