HeikkiKovalainen gotowy na kolejny turniej w Polsce

HeikkiKovalainen gotowy na kolejny turniej w Polsce

115 zawodników i blisko 40 000 zł zebranych w ramach aukcji charytatywnej – to bilans
IV edycji turnieju HeikkiKovalainen Open, który w sobotę (17 sierpnia) odbył się na polu Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku. Rywalizacja, której inicjatorem od kilku lat jest słynny kierowca Formuły 1, wciąż pozostaje jednym z nielicznych, międzynarodowych turniejów golfowych w Polsce.
Jak co roku, walka o końcowy triumf była bardzo zacięta, a zwycięzcą w najbardziej prestiżowej kategorii – strokeplay brutto – został rodak Kovalainena, SeppoHujanen. Tuż za nim, po świetnym występie, uplasował się Polak Henryk Konopka.

HeikkiKovalainen Open obfitował nie tylko w sportowe emocje. Wszyscy uczestnicy wzięli udział
w aukcji charytatywnej na rzecz Domu Dziecka w Marwicy. W jej trakcie można było wylicytować m.in. unikatowe elementy sprzętu kierowcy Formuły 1, takie jak kask czy kombinezon rajdowy.

Turniej śledziło wielu fińskich dziennikarzy, a także ponad 100 zaproszonych gości
i uczestników Akademii Golfa.Jak potwierdził Kovalainen, już za rok w tym samym miejscu odbędzie się kolejna odsłona tego wyjątkowego wydarzenia.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że już po raz czwarty z rzędu udało nam się zorganizować turniej wspólnie z Sand Valley. Miło obserwować, że impreza z roku na rok się rozwija. Mam nadzieję,
że środki finansowe, które udało się uzyskać z licytacji, będą miały pozytywny wpływ na życie lokalnych dzieci. Nie mogę się już doczekać kolejnej edycji imprezy – powiedział Heikki Kovalainen.

HeikkiKovalainen Open to, po LOTOS Polish Open, kolejna duża impreza golfowa, która zawitała
na pole Sand Valley. Cieszymy się, że tak wybitny sportowiec jak Heikki Kovalainen, właśnie
na naszym obiekcie szlifuje swoje golfowe umiejętności. Dodatkowo, bardzo ważna jest dla nas organizacja turniejów międzynarodowych, których w Polsce jest zdecydowanie za mało – podkreślił Paweł Osiak, Manager pola Sand Valley G&CC;.