PGA Polska Championship

W dniach 1-4 września na polu Sobienie Królewskie G&CC;odbędzie się turniej Sobienie PGA Polska Championship. To najbardziej prestiżowy turniej dla polskich zawodowców w tym sezonie.

Zawody Sobienie PGA Polska Championship to 3 dni gry dla zawodowców, podczas których będą się zmagać o łączną pulę nagród wysokości 50 000 złotych. To najwyższa suma nagród na turnieju polskiej ligi. Turniej rozpocznie się pro-amem dla zawodowców i amatorów, któremu będzie towarzyszył wypełniony atrakcjami piknik dla gości.

W trakcie zawodów odbędą się Oficjalne Mistrzostwa Polski Longest Drive pod patronatem Polskiego Związku Golfa. Te spektakularne rozgrywki zawsze budzą emocje. Po trzech rundach eliminacji, wieczorem, zawodnicy będą walczyć o to, kto pośle piłkę na największa odległość. Tego samego dnia odbędzie się Charity Nearest to the Pin. Golfiści będą jak najcelniej uderzać w kierunku flagi, aby zebrać pieniądze na jedną z fundacji.

Najlepsi zawodowcy i juniorzy zmierzą się natomiast, rozgrywając kilka pokazowych dołków, gdzie młodość zmierzy się z doświadczeniem.

Zawody Sobienie PGA Polska Championship to najbardziej niespodziewany turniej tego roku, a także jedno z największych wydarzeń tego sezonu. Partnerem zawodów jest Polski Związek Golfa.