Działka 89

Na stronie ABGC ukazało się oświadczenie zarządu GAB odnośnie spornej (różowej) działki na 8 dołku.
Poniżej treść oświadczenia.

Szanowni Golfiści, Goście XVIII PZU Polonia Cup by Porsche Centrum Poznań,

w związku z pytaniami o namioty na dołku nr 8, Zarząd Golf Amber Baltic sp. z oo pragnie opisać okoliczności i wyjaśnić przyczyny zaistniałej sytuacji.

08.07.2013 r., Burmistrz Gminy Wolin bez uprzedniego poinformowania nas o takim zamiarze podpisał ze spółka Centurio z Warszawy, umowę dzierżawy działki nr 89 (część dołka nr 8), znajdującej się w obrębie pola golfowego. W wyniku podpisania tej umowy dnia 12.07.2013 r., spółka Centurio oraz firma ochroniarska Ekotrade, naruszając prawo posiada Golf Amber Baltic bez uprzedniego poinformowania nas o takim zamiarze, wtargnęły na teren pola golfowego i zajęły działkę nr 89 ogradzając ją drutem kolczastym oraz ustawiając różowe namioty.

Powyższe działanie nastąpiło z jawnym naruszeniem umowy dzierżawy w której Gmina Wolin nakładała na Centurio obowiązek uzgodnienia z Golf Amber Baltic dojazdu do działki nr 89 przez prywatny teren jakim jest pole golfowe. Tego obowiązku Centurio nie dopełniła. Działka nr 89 nie posiada fizycznej możliwości komunikacji (dojścia) bez naruszania posiadania Golf Amber Baltic. W obrębie naszego pola golfowego istnieją drogi (wyznaczone tylko na mapach geodezyjnych)należące do Skarbu Państwa, jednak nie są fizycznie wyznaczone oraz mają charakter dróg wewnętrznych a nie publicznych, ogólnodostępnych. W związku z licznymi przypadkami naruszania naszego prawa posiadania spółka Golf Amber Baltic wystąpiła do Sądu z pozwem przeciwko Centurio i Ekotrade o naruszenia posiadania.

Dodatkowo działająca w naszym imieniu kancelaria prawna Mazurkiewicz, Wesołowski, Mazuro wystapiła do Burmistrza Gminy Wolin o natychmiastowe rozwiązanie umowy dzierżawy pomiędzy Centurio a Gminą Wolin z powodu istnienia w dalszym ciągu umowy dzierżawy podpisanej przez Golf Amber Baltic z Gminą Wolin w 1996 roku na okres 30 lat. Wyżej wymieniona umowa dzierżawy, na podstawie której Golf Amber Baltic przez ostanie 17 lat zarządzał działką nr 89 jako częścią kompleksu golowego nie została w sposób skuteczny rozwiązana i obwiązuje do dziś. W efekcie z powodu niedopatrzenia ze strony gminy Wolin i Burmistrza obowiązują dwie umowy dzierżawy i sprawę uprawnionego dzierżawcy rozstrzygną procedury prawne, Sąd lub decyzja Burmistrza.

W tej sytuacji Golf Amber Baltic zmuszony został do wyznaczenia alternatywnego toru gry, kierując dołek nr 8 na green 6 małego pola i dokonując zmiany dołka nr 9 z Par 4 na Par 3. W związku z powyższym turniej XVIII PZU Polonia Cup by Porsche Centrum Poznań odbędzie się na 18 dołkowym polu Par 71 zaakceptowanym przez komisje kalibracyjną PZG, pozostając z I kategorią w Rankingu PZG.

Przepraszamy Państwa za zainstniałą sytuację, życzymy udanego turnieju i dobrych wyników.

Zarząd Golf Amber Baltic

Małgorzata Marchelak

Witold Jabłoński