Turniej Sobienie PGA Polska Championship

Najlepsi polscy zawodowcy w najważniejszym turnieju sezonu!

Już tylko tydzień dzieli nas od najważniejszego wydarzenia w polskim golfie zawodowym. Turniej Sobienie PGA Polska Championship to 3 dni zaciętej rywalizacji najlepszych Pro w Polsce oraz doskonała zabawa podczas towarzyskiego pro-amu i pikniku golfowego dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z golfem.

Zawody Sobienie PGA Polska Championship to turniej z najwyższą pulą nagród w polskiej lidze, sięgającą 50 000 złotych. W turnieju udział potwierdzili najlepsi polscy zawodowcy Jakub Ossowski, Peter Bronon, Maks Sałuda, Matyna Mierzwa. Wstępnie zapowiedzieli się także znani sportowcy Mariusz Czerkawski, Jerzy Dudek i Tomasz Iwan.

“Turniej Sobienie PGA Polska Championship to najważniejsze tego typu wydarzenie w kraju. W zawodach wystąpią najlepsi polscy Pro. Dzięki wsparciu pola jak i sponsorów możemy zorganizować to prestiżowe wydarzenie z najwyższą pulą nagród na zawodach polskiej ligi. Liczymy na to, iż turniej Sobienie PGA Polska Championship wpisze się na stałe do kalendarza każdego golfisty”, powiedział Jarosław Sroka, Prezes PGA Polska.

1 września oprócz samych zawodów na golfistów i gości czekają dodatkowe atrakcje, jak Otwarte Mistrzostwa Polski Longest Drive, podczas których zawodnicy będą walczyć o tytuł najdalej uderzającego zawodnika, charytatywny dołek Nearest to the Pin, czyli zbiórka pieniędzy na fundację Dr Clown oraz rozgrywki Pro-Junior Challenge, gdzie doświadczeni zawodowcy będą rywalizować z juniorami. Każda z tych atrakcji to okazja do podpatrzenia kunsztu najlepszych golfistów w Polsce. Konkursom i turniejowi pro-am towarzyszy akademia golfa oraz piknik.
Dzień później rozpoczyna się stricte sportowy turniej w klasyfikacji stroke play brutto. Przez trzy dni zawodowcy i amatorzy będą walczyć o tytuł mistrza Sobienie PGA Polska Championship oraz o cenne nagrody jak i punkty w klasyfikacji generalnej. Zapowiadają się ogromne emocje i zacięta rywalizacja.