Glauert wygrywa Polish Masters

Niemiec Maximilian Glauert zwyciężył w rozgrywanym finałowym turnieju zawodowej ligi Pro Golf Tour – Deutsche Bank Polish Masters. Najlepszy z Polaków – Maksymilian Sałuda – zajął 18. miejsce.
Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka pomiędzy 4 zawodnikami. Glauert dzień wcześniej zagrał najniższy wynik w całym turnieju (62 uderzenia, 10 poniżej par). W finałowej rundzie zanotował dwa uderzenia powyżej par i z łącznym rezultatem – 9 poniżej par – utrzymał się na czele tabeli. Identyczny rezultat uzyskali Włoch David Antonell, Niemiec Phillipp Mejow oraz Holender Fernand Osther.
Wynik turnieju rozstrzygnęła dogrywka na 18. dołku. Po dwóch uderzeniach dwóch zawodników było na greenie, jeden w bunkrze, a jeden przed greenem. Antonell, Mejow oraz Osther wykonali swoje trzecie uderzenie i każdemu pozostał do wykonania putt na para. Glauert tymczasem trafił długiego putta, który dał mu birdie. Tym samym został zwycięzcą całego turnieju. “Wczorajszy wynik był najniższym rezultatem, jaki zdołałem zagrać w zawodowych rozgrywkach. Udało mi się trafiać trudne putty, co bardzo pomogło mi w uzyskaniu tak dobrego wyniku. Także dzisiaj zdarzało mi się dobrze puttować, zwłaszcza w końcówce. Mimo kilku wpadek – double bogey na 13. dołku – walczyłem do końca i się nie poddawałem”, mówił po rundzie Glauert.
Zawodnik, który od dwóch sezonów gra w wyższej lidze – European Challenge Tour – do Wrocławia przyjechał w pomiędzy rozgrywkami tego cyklu i jak się okazało, była to słuszna decyzja: “Za dwa tygodnie jadę do Chin, potem do Omanu na kolejne turnieje Challenge Tour. Pod koniec sezonu zamierzam wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym do European Tour. Może się jednak okazać, że nie będę musiał – dwa dobre tygodnie w Challenge Tour i wszystko może się zdarzyć.”, powiedzial Glauert.
“Jestem zadowolony ze swojej gry, ale niedosyt pozostał – komentował swój udział w najważniejszym golfowym wydarzeniu tego sezonu w Polsce zawodowiec Maksymilain Sałuda, najlepszy z dziewięciu Polaków biorących udziale w turnieju. “Końcówkę miałem kiepską, zwłaszcza ostatnie dwa dołki. Szkoda mi zgubionej piłki na siedemnastym dołku. Nie szła mi gra driverem, ale cały turniej dobrze puttowałem, każdego dnia miałem poniżej 30 puttów i nie pamiętam turnieju z tak niską średnia. Mimo 4 uderzeń starty do lidera, zająłem 18. pozycję, co pokazuje, jak wysoki był poziom tego turnieju.”
Najlepszy z polskich graczy amatorskich – Jan Szmidt Jr – turniej ukończył na 34. pozycji
Finał Deutsche Bank Polish Masters wyłonił także zwycięzcę rankingu Order of Merit serii Pro Golf Tour. Został nim Florian Fritsch, który w tym roku zanotował już cztery zwycięstwa w cyklu, w tym jedno w Polsce podczas Lotos Polish Open. Fritsch wraz z pięcioma kolejnymi zawodnikami rankingu uzyskał awans do European Challange Tour.