TURNIEJ SYLWESTROWY 2013

Pierwszy i mamy nadzieję nie ostatni (chociaż w tym roku to chyba jednak tak) TURNIEJ SYLWESTROWY odbył się w sobotę 28 grudnia na polu
Binowo Park Golf Club!

To nie żart, w temperaturze prawie 10 stopni 28 grudnia na pole podszczecińskiego klubu Binowo Park zawitało 75 spragnionych golfa uczestników! Organizatorzy chyba nie spodziewali się aż takiej frekwencji, bo jak żartował dyrektor pola Sławek Piński na uczestnika turnieju przypadał jeden kotlet a do obsługi turnieju trzeba było ściągnąć prawie całą załogę Binowa. Nawet greeny zostały skoszone, czego raczej pod koniec grudnia w naszych warunkach się nie robi, ale nie dziwmy się skoro w Szczecinie na Jasnych Błoniach zakwitła wiśnia to dlaczego Binowie nie mogą kosić greenów?

W kraju odbyło się jeszcze kilka sylwestrowych turniejów, to chyba zdarza się pierwszy raz w historii polskiego golfa, by rozgrywano turnieje golfowe 28 grudnia! Redakcja żywi nadzieję, że od teraz takie wydarzenia będą już normą, a sezon będzie trwał cały rok. I tego sobie oraz naszym czytelnikom w Nowym Roku, życzymy!

Turniej Sylwestrowy Arssion w kategorii brutto wygrał Tomasz Stankiewicz 74 uderzeniami ( 70 netto) . W kategorii netto, czyli z uwzględnieniem handicapu zawodników najlepszy był Robert Kiedrowski (68), drugi Richard Walbi (71) a trzeci Andrzej Olszewski (72). Wśród pań najlepszy wynik uzyskała Małgorzata Jacyna-Witt (75).

Jak na sylwestrowy turniej przystało, imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni firmy Arssion, sponsora imprezy. Jeżeli pogoda dopisze w styczniu planowany jest Turniej Noworoczny 2014. Trzymamy kciuki by dopisała – bo, po co nam śnieg?

Zobacz zdjęcia z turnieju