Polecamy na weekend.

W tym tygodniu przed nami piąta eliminacja ciszącego się chyba największą popularnością cyklu turniejowego WGC, czyli prawie jedna trzecia turu za nami . Czas więc na niewielkie podsumowanie. W czterech eliminacjach jakie obyły się w Portugalii, First Warsaw Golf & Country Club, , Gradi Golf Club i Binowo Park Golf Club zakwalifikowało się do turnieju finałowego już sporo osób. Jest jednak jeszcze wielu chętnych , bowiem lista na najbliższą eliminację w Kalinowych Polach wygląda imponująco. Do turnieju jeszcze kilka dni , a zgłoszonych jest na tę chwilę 125 osób. Wielu organizatorów może pozazdrościć frekwencji WGC.
W czym tkwi tajemnica popularności tego turnieju?
Możemy tylko spekulować , że nakłada się tu wiele przyczyn . Niewątpliwie ważnym jest fakt , że to już prawie tradycja , bowiem turniej trwa nieprzerwanie 15 lat! Duże znaczenie ma także przyjazna graczom o różnym stopniu zaawansowania formuła. Konsekwentne przestrzeganie regulaminu i reguł a jednocześnie przyjacielska i towarzyska atmosfera, ma spory wpływ na chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu . I oczywiście nagroda, czyli możliwość reprezentowania naszego kraju w światowym finale ma tu spore znaczenie. Podsumowując, cykl ten ma wszystko to czego oczekuje dzisiejszy golfista, radość z gry, spore wyzwanie sportowe na swoim poziomie, realne szanse na awans do finału i jeszcze towarzyskie spełnienie. Czego potrzeba więcej, by uznać udział w eliminacji za przyjemnie spędzony czas? Nawet pogoda zdaje się sprzyjać temu przedsięwzięciu w jakiś dziwny sposób poprawiając się właśnie w dniu turniejów. Tak ma być i tym razem w Kalinowych Polach , wiec kto jeszcze się nie zdecydował to ma jeszcze czas, ale pamiętajmy, że pole chociaż długie z gumy nie jest i wystartować może tylko określona liczba golfistów.
Tym którym mało, a chcieliby sprawdzić się z zawodowcami polecamy najstarszy, zawodowy turniej golfowy Floating Garden Szczecin Open presented by Grupa Azoty, organizowany nieprzerwanie od 17 lat i rozgrywany w Binowie. W dzień (18.05) przed turniejem głównym rozegrany zostanie turniej Pro Am, gdzie rywalizują ze sobą drużyny składające się z profesjonalisty i trzech amatorów.