Poradnik fitness Mariusza Czerkawskiego

Książka „Bądź FIT” przeznaczona jest dla każdego, kto – niezależnie od płci i wieku – pragnie prowadzić zdrowy tryb życia i dbać o formę. Choć w dzisiejszych czasach nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna dla zdrowia fizycznego i psychicznego jest aktywność ruchowa, coraz więcej osób żyje w pośpiechu i nie ma czasu lub chęci na regularne ćwiczenia. Mariusz Czerkawski, znany m.in. jako gwiazda hokeja i miłośnik golfa, przekonuje, że na sport mogą sobie pozwolić wszyscy. Aby być fit, nie trzeba bowiem wyciskać z siebie litrów potu na siłowni, nie są też do tego potrzebne boiska ani sale ćwiczeń. Wystarczą wycieczki piesze lub rowerowe, basen, albo mata do ćwiczeń we własnym pokoju.
W swoim poradniku Mariusz Czerkawski zawarł prezentacje konkretnych ćwiczeń i aktywności w ramach takich dyscyplin, jak bieganie, sporty wodne czy zimowe, proponując za każdym razem opcję „indywidualną” i „rodzinną”. Sporty uprawiane w większym gronie są bowiem wyjątkową zabawą, a zaangażowanie dzieci w gry zespołowe pozwala wpajać im pozytywne postawy i cechy charakteru. Autor przygotował również propozycje profesjonalnych treningów na różnym poziomie zaawansowania, które w zależności od potrzeby pomogą zwiększyć wytrzymałość, wyrzeźbić ciało, pozbyć się nadmiarowych kilogramów, czy też nabrać siły lub objętości mięśni. Czytelnicy znajdą w książce miejsce na własne notatki oraz dziennik, który można zacząć prowadzić w każdym momencie i który stanie się motywacją do regularnych ćwiczeń. Wystarczy zrobić pierwszy krok z Mariuszem Czerkawskim, by odkryć radość i satysfakcję płynącą z „bycia FIT”.
O autorze:
Mariusz Czerkawski – urodzony 13 kwietnia 1972 roku w Radomsku. Wychowanek GKS-u Tychy, laureat „Złotego kija” dla najlepszego zawodnika polskiej ligi. Jako dziewiętnastolatek zadebiutował w lidze szwedzkiej, a już niespełna trzy lata później wystąpił w swoim pierwszym meczu w NHL. Reprezentował w niej barwy pięciu klubów. Rozegrał w najlepszej lidze świata prawie 800 meczów, w których zdobył 223 bramki. W 2000 roku został wybrany do Meczu Gwiazd NHL. W reprezentacji Polski wystąpił 42 razy i strzelił 24 gole. Wystąpił także na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville. 20 lipca 2012 roku w Londynie biegł w sztafecie z ogniem olimpijskim. Mariusz ma także osiągnięcia w naszej ulubionej dyscyplinie.