Piłkarska Reprezentacja Polski i Golf

Piłkarska Reprezentacja Polski trenuje golfa

Na polu Postołowo GC polska reprezentacja piłki nożnej wzięła udział w golfowym treningu. Przed meczem z Litwą piłkarze mają zgrupowanie w Gdańsku i w ramach aktywnego wypoczynku wraz z trenerem Adamem Nawałką pojawili się na jednym z trójmiejskich pól golfowych.

Inicjatorem niezwykłego treningu był Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski ds. organizacyjnych a także zapalony golfista. Drużyna w pełnym składzie wraz z trenerami około 11.00 pojawiła się na polu Postołowo GC, aby pod okiem instruktorów PGA Polska Maksa Sałudy, Marcina Bartkowskiego, Krzysztofa Lewandowskiego i Sławomira Pawlińskiego postawić pierwsze golfowe kroki.

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims) i Tomasz Iwan, którzy w golfa grają już od dawna, wybrali się od razu na pole golfowe. Pozostali rozpoczęli trening.

Najpierw trenerzy PGA Polska zaprezentowali podstawy golfa i piłkarze spróbowali swoich pierwszych uderzeń. Potem podzieleni na grupy trenowali chipping, putting i uderzenia na drivingu.
„Rewelacyjnie radził sobie Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund). Choć pierwszy raz trzymał kij w ręku, jego swing i uderzenia były naprawdę bardzo dobre – najpierw 7-iron, potem driverem. Gdybym nie wiedział, nie poznałbym, że jest początkujący”, powiedział Maks Sałuda, który zrelacjonował dzisiejszy trening. „Dużą zaciętością i nieugiętością wykazał się Maciej Rybus (Terek Grozny) oraz Artur Boruc (Southampton FC), który miał niezłe uderzenia”, dodał Sałuda.
W kadrze jest też Thiago Cionek (Modena), niedawno powołany ponownie do reprezentacji, który w golfa gra już od pewnego czasu, a jego hcp wynosi 22. W golfowym treningu również brał udział sam trener Adam Nawałka, który także bacznie obserwował jak jego podopieczni radzą sobie z nieco mniejsza piłką.

„Zawodnicy najpierw mieli rozgrzewkę, która była inna od tej, do której przywykli, więc było dosyć zabawnie. Z początku piłkarze podchodzili do golfa z rezerwą jednak już po paru uderzeniach, widać było że gra i trening sprawia im dużą przyjemność”, relacjonował Maks Sałuda.

Mamy nadzieję, że wkrótce reprezentacje ponownie pojawi się na polu golfowym. A tymczasem trzymamy kciuki przed meczem towarzyskim z Litwą, który odbędzie się w Gdańsku 6 czerwca.

Fot. O Żywot