WGC – Finał!

Dzisiaj na polu Binowo Park GC od 7.00 rano zaczyna się pierwsza runda World Golfers Championship – polskiego finału największych amatorskich rozgrywek na świecie. Walkę w tegorocznych czternastu eliminacjach zaczęło ponad tysiąc osób, do Binowa na finał przyjechało 193. Oznacza to frekwencję doskonałą, na razie rzadko spotykaną na polskich polach. Na finał światowy w Durbanie poleci szóstka najlepszych w poszczególnych kategoriach handicapowych.

Jubileuszowy, 15. krajowy finał World Golfers Championship (i rozgrywany równolegle Diners Club Trophy) w Binowie zapowiada się w tym roku co najmniej okazale. Organizatorzy podjęli spore wyzwanie – prawie dwie setki uczestników to nie jest żywioł łatwy do opanowania. W środę odbyło się losowanie grup, maszyna losująca w osobie pani Marii z biura zawodów i kilku kompetentnych osób bezbłędnie podzieliła stawkę, pierwsza grupa wyjdzie w pole o 7.00 rano, ostatnia o 14.00, uczestnicy zaczynają walkę z pierwszego i dziesiątego dołka, tak, by zdążyć przed zmrokiem.

Namioty sponsorskie stoją, flagi powiewają, flota samochodowa działa, catering też, żaden turniej, także zawodowy, nie powstydziłby się takiej oprawy. – Jeszcze na dobre nie zaczęliśmy, ale już odbieram pochwały od grających, także od tych, dzięki którym to wydarzenie może mieć miejsce – mówi dyrektor Binowo Park Golf Club Sławomir Piński.

Środa była dniem treningowym, z szansy lepszego poznania 18 dołków pola w Binowie skorzystali niemal wszyscy i wszystkie (do turnieju zgłosiła się dziewiątka pań). Co będzie dalej – z pewnością emocje w nadmiarze (amatorzy nie skrywają ich tak jak zawodowcy), radość tylko dla wybranych, ale nadzieja na sukces dla wielu do ostatniej, czyli trzeciej rundy.

W kategorii Celebrities do turnieju zgłosiło się dziewięć osób. Od razu trzeba dodać – wszyscy mają stosowne umiejętności, czyli handicap od 4,6 do 26,3, czyli zupełnie dobrze. Są to: Mariusz Czerkawski, Robert Rozmus, Mateusz Kusznierewicz, Mikołaj Grabowski, Krzysztof Materna, Tadeusz Drozda, Michał Ligocki, Mateusz Ligocki i Piotr Gąsowski. Ich start też wywołuje spore emocje. Kilku trenowało w środę, obiecywali niemało.

Plan trzech turniejowych dni w Binowie jest następujący:

  • czwartek, 28 sierpnia od 7.00 – I runda WGC i Diners Club Trophy piątek,
  • 29 sierpnia od 7.00 rano – II runda WGC i Diners Club Trophy
  • sobota, 30 sierpnia od 8.00 – runda finałowa WGC (połowa uczestników)
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w turnieju Diners Club Trophy nastąpi w piątek podczas wieczoru sponsorskiego o 20.00. Wyniki końcowe i wręczenie nagród w World Golfers Championship nastąpi o 17.00 w sobotę.
Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl