Czym jeszcze zaskoczy nas Modry Las?

Modry Las się rozwija!

 

Otwarcie nowych okazałych pokojów gościnnych na terenie pola golfowego Modry Las podwoiło liczbę miejsc noclegowych dostępnych dla golfistów odwiedzających to pole. Nowe pokoje zostały zaprojektowane z myślą zarówno o indywidualnych golfistach, jak i gościach, którzy cenią sobie kontakt z naturą. Każdy pokój posiada przestronne wnętrze oraz widok na pole golfowe.

 

Nowe pokoje gościnne powiększyły stan zakwaterowania gości na terenie Modrego Lasu. Otwarte w ubiegłym roku trzy “szwedzkie”, samoobsługowe domki cieszyły się tak wielką popularnością wśród golfistów, że dodatkowe pokoje okazały się wręcz niezbędne aby sprostać rosnącej liczbie chętnych.

 

“Ten rok okazał się pracowitym rokiem w Modrym Lesie – powiedziała Pamela Gromadzka. – Nowe pokoje gościnne zaplanowane były jako element obchodów piątej rocznicy powstania pola, jednak ich uruchomienie okazało się wręcz koniecznością, ponieważ zapotrzebowanie na domki nieustannie rosło i to od momentu ich uruchomienia. Coraz więcej golfistów z całej Europy pragnie doświadczyć wyjątkowej atmosfery Modrego Lasu, dlatego też naszą odpowiedzią na takie zapotrzebowanie musiało być przyspieszenie planów rozbudowy naszego kompleksu.”

 

W lipcu br. przypadło pięciolecie powstania klubu. Oprócz intensywnego kalendarza imprez, rocznicę tę uczczono także “milowym krokiem” jakim było zakończenie budowy, nowego 9-dołkowego pola, które nosi nazwę Orli Las. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano wiosną 2015 r. Orli Las będzie doskonałym uzupełnieniem na 18-dołkowego pola, zaprojektowanego przez Gary’ego Playera.

 

 

„Nowe pole nabiera kształtów, podobnie jak nasz dom klubowy – mówi Pamela Gromadzka. – Już tej jesieni będzie on stanie zamkniętym. Wylano również fundamenty pod pierwszy indywidualny dom wzorcowy – będzie to propozycja przyszłej zabudowy na terenie Modrego Lasu. Wkrótce ściany naszego fantastycznego domu wzorcowego będą piąć się w górę. Pierwsze pięć lat to był wyjątkowy czas w Modrym Lesie, ponieważ dążyliśmy do stworzenia światowej klasy obiektu zaprojektowanego dla gości z zagranicy oraz dla stale rosnącej liczby polskich golfistów. Otwarcie nowych pokoi gościnnych wraz z ostatnio realizowanymi etapami rozbudowy Modrego Lasu, oznaczają nasze nieustające dążenie do realizacji ostatecznie wytyczonego celu.

 

Modry Las wraz ze rosnącą liczbą członków stał się już uznanym polem golfowym w Europie Środkowej oraz bazą dla nowych talentów golfowych. Według głównego trenera Petera Bronsona, golf w naszym kraju cieszy się wręcz imponującym wzrostem zainteresowania i coraz więcej ludzi zaczyna uprawiać ten sport.

 

“W Modrym Lesie posiadamy wspaniały obiekt treningowy, z którego bardzo chętnie korzystają przyjezdni golfiści i członkowie naszego klubu – mówi Peter Bronson, główny pro w Modrym Lesie. – Zapoczątkowaliśmy również współpracę z lokalnymi szkołami i wprowadziliśmy bezpłatne lekcje golfa dla dzieci. Do sierpnia br. włącznie czterdziestu nowych golfistów ukończyło kurs zielonej karty, co pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój Golfa w Polsce.”

 

W roku 2014 Modry Las jako jedyne, polskie pole golfowe znalazło się na liście 100 najlepszych pól golfowych w Europie, według niemieckiego czasopisma golfowego Golf Journal.

 

“Sklasyfikowanie naszego obiektu na liście 100 najlepszych pól golfowych sprawiło nam ogromną radość, zwłaszcza, że wielu międzynarodowych członków naszego klubu pochodzi z Niemiec – mówi Pamela Gromadzka. – Jest to odzwierciedleniem tego wszystkiego, co zostało do tej pory zrobione a także jest dobrym wskazaniem na przyszłość. Osiągnęliśmy tak wiele w Modrym Lesie i to w stosunkowo krótkim czasie, a to sprawia, iż jesteśmy wszyscy niezwykle przejęci przyszłością Modrego Lasu oraz “głodni” osiągania kolejnych sukcesów i dalszego uznania.”

red.

 

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl