Drużyna PGA Polska na 13 miejscu.

Drużyna PGA Polska na 13 miejscu.drużyna PGA Polska
Reprezentacja PGA Polska zakończyła trzydniowe zmagania w turnieju International Team Championship na pozycji 13. z łącznym wynikiem 6 uderzeń powyżej par. Zawody odbyły się w Gloria Golf Resort w Turcji.
Drużyna PGA Polska poprawiła swój wynik w stosunku do ubiegłego roku o siedem miejsc w tabeli wyników. W minionym tygodniu odbyły się tylko trzy z czterech zaplanowanych rund zawodów. Z drugiego etapu rozgrywek zrezygnowano ze względu na burze i obfite deszcze.
Jakub Ossowski Maksymilian Sałuda i Ian Ashenden , którzy stanowili reprezentację PGA Polska na podstawie klasyfikacji Order of Merit, zagrali łącznie 6 uderzeń powyżej par. Najlepsza okazała się ostatnia runda zawodów, którą zagrali na par.
„W trakcie drugiej rundy mieliśmy kilka złych dołków , co kosztowało nas spadek o kilka pozycji w klasyfikacji”, powiedział Ian Ashenden. „Generalnie grałem ok, nie najlepiej , nie najgorzej ale w porządku. Na pewno pewnym problemem jest to, iż turniej odbywa się w grudniu, więc dla większości krajów jest to termin zdecydowanie po sezonie, co wyklucza regularne trenowanie, ale w końcu wszystkie reprezentacje mają identyczne warunki gry , więc nie jest to usprawiedliwienie”, dodał. „Starałem się jak mogłem niestety z tych starań nie do końca wszystko wyszło”, powiedział Maks Sałuda. „Mimo jednak chorób, jakie nas nawiedziły, jak choćby gorączka Kuby, sądzę, że daliśmy radę. Wszyscy przykładali się do swojej gry i mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawimy się w równie silnym składzie i zaprezentujemy się w jeszcze lepszej kondycji niż w tym roku”, dodał Maks.
„Chciałbym przede wszystkim podziękować moim partnerom z drużyny, którzy robili co mogli, aby uzyskać dobre wyniki. Dziękuję także PGA Polska i PKN Orlen za to, ze nas sponsorowali. Pod względem organizacyjnym turniej przebiegał rewelacyjnie, za co duże brawa należą się PGAs of Europe. Nasz wynik nie jest może rezultatem marzeń ale myślę, że to dobry prognostyk na przyszłość. Niewiele nam brakowało, aby znaleźć się wyżej w klasyfikacji i mam nadzieję, że tak będzie w przyszłym roku”, powiedział Kuba Ossowski.
Na pierwszym miejscu w turnieju znalazła się bezkonkurencyjna drużyna ze Szkocji, w składzie Graeme Brown, Gareth Wright i Graham Forest, którzy ukończyli zawody z wynikiem 25 uderzeń poniżej par. Druga lokata należy do reprezentacji Irlandii, która zagrała na -15 . Trzecie miejsce uzyskali zawodnicy z Szwecji , którzy mieli jedno uderzenie straty do Irlandczyków.
Turniej International Team Championship to najważniejsze zawody dla krajów zrzeszonych w PGAs of Europe. W zawodach wzięły udział 22 drużyny, złożone jedynie z instruktorów i trenerów golfa, którzy mają klasyfikację PGA Fully Qualified Golf Professional, ale nie są regularnymi zawodnikami tourowymi.
Pełne wyniki turnieju znajdują się tutaj: http://pgasofeurope.bluegolf.com/bluegolf/pgasofeurope14/event/pgasofeurope1413/contest/4/leaderboard.htm

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl