Adrian Meronk z najlepszym europejskim wynikiem w Jones Cup 2015

Adrian Meronk z najlepszym europejskim wynikiem w Jones Cup 2015

Mistrz Polski w golfie i lider kadry narodowej, Adrian Meronk na ósmym miejscu zakończył start
w Jones Cup Invitational 2015, z udziałem ponad 80 najlepszych zawodników rozgrywek uniwersyteckich NCAA w Stanach Zjednoczonych. W rywalizacji, której stawką była „dzika karta”
na jeden z zawodowych turniejów cyklu PGA Tour, 21-letni reprezentant uczelni East Tennessee,
był najlepszym golfistą w gronie zawodników pochodzących z Europy (ex-aequo z Walijczykiem, Rhysem Pughem). Wygrał Amerykanin, Austin Connelly.

Pole golfowe Ocean Forest Golf Club w amerykańskiej Georgii, na którym rywalizowali młodzi golfiści uchodzi za jedno z bardziej wymagających. Pomimo tego, Adrian Meronk dwie pierwsze rundy zakończył z wynikiem 73 uderzeń, co uplasowało go na rewelacyjnym, trzecim miejscu. W niedzielnej, decydującej rozgrywce zagrał 75 uderzeń, uzyskując finalny wynik +5 (pięć uderzeń powyżej przyjętej liczby uderzeń potrzebnych do przejścia całego pola – przyp. red.).

Turniej zacząłem bardzo dobrze, utrzymując w dwóch rundach tak ważną w golfie regularność.
W niedzielę, chciałem poprawić wynik 73 uderzeń, niestety zabrakło trochę skuteczności i szczęścia. Myślę jednak, że moja gra w Jones Cup Invitational to dobry prognostyk na kolejne tygodnie
i rywalizację w rozgrywkach NCAA – powiedział Adrian Meronk.

Wynik Meronka, który zaprezentował się o wiele lepiej od reprezentantów krajów o dużych, golfowych tradycjach, jak Szkocja czy Niemcy, po raz kolejny potwierdził, że miejsce Polaka w TOP 100 Światowego Rankingu Golfistów Amatorów (WAGR) nie jest przypadkiem. Kolejną okazję do tego będzie miał pod koniec lutego w turnieju Puerto Rico Classic.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl