World Corporate Golf Challenge

WCGC

World Corporate Golf Challenge to największy korporacyjny turniej golfowy świata.
Od momentu jego powstania, 21 lat temu, w rozgrywkach regionalnych i globalnych udział wzięło ponad 1 000 000 golfistów. Od tego roku również w naszym kraju będzie można powalczyć o udział w światowych rozgrywkach..
Tegoroczne finały WCGC odbędą się na polu Oitavos Dunes Golf Course – jednym ze 100 najlepszych na świecie. Obiekt zlokalizowany jest w malowniczej, leżącej nad Oceanem Atlantyckim miejscowości Cascais w Portugalii. Podczas nadchodzącego sezonu,w 40 krajach świata, odbędzie się łącznie około 300 wydarzeń WCGC, które przyciągną ponad 15 000 graczy. Uczestniczące w turniejach drużyny, reprezentują jednocześnie firmy oraz kraje, z których pochodzą. W ubiegłorocznym światowym finale WCGC udział wzięło 56 graczy reprezentujących: Belize, Danię, Francję, Brazylię, Dominikanę, Hawaje, Chiny, Finlandię, kraje Zatoki Perskiej, Indie, Luksemburg, Nową Zelandię, Indonezję, Mauritius, Nigerię, Włochy, Holandię, Portugalię, Rumunię, Szwecję, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosję, Słowację, USA, Szkocję, Turcję, Walię oraz Hiszpanię. Ambasadorem turnieju jest znakomity, hiszpański golfista Manuel Piñero. Manuel Piñero przeszedł na zawodowstwo w 1968 roku, a swoje występy w European Tour rozpoczął w 1970 roku. Zdobył dziewięć tytułów na European Tour, najbardziej prestiżowym z nich była wygrana w 1977 w Brytyjskim PGA Championship. Notowany pięć razy w pierwszej dziesiątce European Tour Order of Merit. Manuel grał w drużynie Europy w dwóch Ryder Cups. W 1981 gdy roku pokonał Jerry Pate 2 i w 1985 r. Podczas finału trwającego od 30 czerwca do 5 lipca zawodnicy oraz goście, będą mieli okazję spotkać się z nim osobiście i dowiedzieć się więcej o jego karierze. W trwającym 6 dni programie, poza dwudniowym turniejem głównym, znajdą się turnieje dla gości, pokazy, przyjęcia koktajlowe oraz uroczysta gala.
Polska edycja World Corporate Golf Challenge 2015 odbędzie się 22 i 23 maja, na polu Lisia Polana pod Warszawą. Turniej stanowić będzie polską rundę eliminacyjną do światowego finału w Cascais a nagrodą dla zwycięskiej drużyny będzie udział w światowym finale turnieju

Gracze będą reprezentowali swoje firmy w dwuosobowych zespołach. Wyniki to suma drużyny STB netto z ¾ hcp.

Harmonogram turnieju w Polsce:

Dzień 1 (czwartek, 21 maja)
Runda treningowa dla uczestników turnieju
Dzień 2 (piątek, 22 maja)
Gra w turnieju w godzinach 10:00 – 18:00
Lunch na polu golfowym
Dzień 3 (sobota, 23 maja)
Transfer z hotelu na pole golfowe ok. godziny 8:30
Start w turnieju w godzinach 9:30 – 16:00
Specjalny event dla gości oraz partnerów:
akademia golfa, degustacje, dodatkowe atrakcje
dla dzieci i dorosłych
Ceremonia wręczenia nagród ok. godziny 17:00

Cena 1200 pln netto jest za drużynę
a cena 1700 pln netto za drużynę z noclegiem hotelu

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl