Drużyna Polaków wygrywa! Meronk na 5. miejscu

 

Kolejny sukces Adriana Meronka i jego drużyny – ETSU Buccaneers – w golfowych rozgrywkach NCAA. Tym razem zespół Polaka triumfował w turnieju Greenbrier Collegiate Invitional. W klasyfikacji indywidualnej Meronk był piąty.

Popularni „Bucs” wyprzedzili o jedno uderzenie ekipę Eastern Kentucky i to oni triumfowali
w turnieju w Greenbrier. Adrian Meronk ponownie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. 21-latek był drugim zawodnikiem East Tennessee, a w całym turnieju uplasował się na piątej pozycji z wynikiem -1. Drugi z Polaków, Mateusz Gradecki został sklasyfikowany
na 17. miejscu (+4) i był to jego najlepszy występ w sezonie. Zwycięzcą całych zawodów został drużynowy kolega Polaków, Islandczyk Gudmund Kristjansson (-3), który osiągnął taki sam wynik jak Jared Brown (Eastern Kentucky) oraz Jonathan Dilanni (Elon).

We wtorek, zawody storpedowała pogoda (burza oraz ulewny deszcz). Zawodnicy rozegrali tylko cztery dołki, po czym rywalizacja została przerwana. Ostatecznie, organizatorzy odwołali finałową rundę, a poniedziałkowe wyniki uzyskane po 36 dołkach uznali za ostateczne. Była to druga drużynowa wygrana ETSU w tym sezonie. Pierwszy triumf miał miejsce we wrześniu 2014 podczas turnieju Inverness Intercollegiate.

Mieliśmy nadzieję, że runda finałowa zostanie rozegrana, ale kiedy zaskoczyła nas burza
z piorunami, zdaliśmy sobie sprawę, że jest to niemożliwe. Jestem dumny z postawy naszych graczy. Cieszę się z drugiego zwycięstwa w tym sezonie, ale mam nadzieję,
że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – powiedział trener ETSU Fred Warren.

Adrian Meronk potwierdził swoją wysoką dyspozycję. Na 10 rozegranych w tym sezonie NCAA turniejów, aż osiem razy uplasował się w czołowej „dziesiątce”. Czuję niedosyt
ze względu na to, że nie dograliśmy finałowej rundy do końca. Brakowało mi niewiele,
aby zbliżyć się do czołówki, ale na pogodę nikt nie ma wpływu. Najważniejsze,
że jako drużyna zwyciężyliśmy i w dobrych nastrojach wracamy do Tennessee. Gratuluję również zwycięstwa koledze z zespołu, Gumdundowi Kristjanssonowi – stwierdził najlepszy polski golfista-amator Adrian Meronk.

Już w najbliższą niedzielę odbędą się kolejne zawody z udziałem Polaków. Na polu golfowym Pinehurst rozpoczną się mistrzostwa Konferencji Południowej.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl