Sobienie Królewskie Klubowym Mistrzem Polski 2015!

Sobienie Królewskie Klubowym Mistrzem Polski 2015!
Tegorocznym Klubowym Mistrzem Polski został młody, podwarszawski Klub Sobienie Królewskie Golf&Country Club. To był prawdziwy golfowy majstersztyk. W ścisłym finale zwycięzcy pokonali „czarnego konia” mistrzostw. Zwycięstwo w tych zawodach daje Sobieniom przywilej reprezentowania naszego kraju w Klubowych Mistrzostwach Europy, a samo pole będzie miejscem przyszłorocznych rozgrywek o puchar mistrzostw polski.
Citi Handlowy Klubowe Mistrzostwa Polski 2015 to najwyższa półka golfowych rozgrywek w kraju. W tegorocznym starciu wzięło udział 16 klubów z całej Polski. Same Mistrzostwa były sporym zaskoczeniem zarówno dla organizatora jak i dla biorących w nich udział drużyn. Zwycięstwo wywalczyła bowiem drużyna składająca się z najmłodszych zawodników. Pokazuje to drugie oblicze golfa, w którym wola wygranej jest równie ważna co setki godzin spędzonych na polu.
Nasz klub reprezentowany był przez siedmiu zawodników: Nastasię Kossacky, Alejandro Pedryc-Ganko, Michała Bargęndę, Karola Oleksę, Michała Krawczyka, Mikołaja Geritza oraz Tomka Gajewskiegeo, pod przewodnictwem kapitana Adama Mitukiewicza. Pierwszy dzień zmagań po którym Sobienie uplasowały się na drugim miejscu rozgrywany był w formacie Strokeplay. Tomek Gajewski zajął indywidualnie miejsce drugie, ustępując jedynie Adrianowi Meronkowi jednemu z najlepszych golfistów amatorów na świecie. Kolejne dni to już walka w formacie Matchplay. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 3 1/2 do 1 1/2 na korzyść graczy z Sobieni. Trenerzy Sobienie Performance Academy caddiowali i pomagali naszym zawodnikom, co na pewno pomogło wszystkim – relacjonuje Jacek Person trener Sobienie Performence Academy.
Zdaniem Adama Mitukiewicza, kapitana zwycięskiej drużyny, w Polsce rodzi się nowe pokolenie golfa.
Od początku istnienia pola w Sobieniach skupiamy się przede wszystkim na młodych zawodnikach. 2 lata temu uruchomiliśmy programy szkoleniowe dla dzieci już od 7 roku życia. Golf to sport, który w Polsce dopiero raczkuje, ale widzimy, że z roku na rok przybywa jego amatorów również wśród najmłodszych. – mówi Adam Mitukiewicz, kapitan drużyny Sobienie Królewskie, trener PGA
Już teraz widać efekty pracy z nastolatkami, którzy odnoszą sukcesy w golfie zarówno w kraju jak i zagranicą. Świetnym przykładem jest rosnąca młoda gwiazda Sobieni Królewskich Alejandro Pedryc, który w wieku 11 lat był już trzykrotnym mistrzem Polski juniorów, wicemistrzem Austrii juniorów oraz trzynastym golfistą Europy w swojej kategorii wiekowej. Można więc przypuszczać, że w najbliższych latach Polska doczeka się swojego pierwszego mistrza świata w tym pięknym sporcie i tego chyba wszyscy sobie życzymy. Tymczasem póki co trzymamy kciuki za drużynę Sobienie Królewskich, która już niedługo rozpocznie rywalizację na Klubowych Mistrzostwach Europy.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl