PGA Polska Tour 2016 . Znamy terminy!

PGA Polska Tour 2016 . Znamy terminy!

Znamy kalendarz turniejów PGA Polska Tour na sezon 2016. W nadchodzącym roku czeka nas kilka zmian, a cała seria będzie liczyła sześć, a nie jak było dotychczas pięć, turniejów.
W nadchodzącym sezonie cykl zostanie wzbogacony o dodatkowy turniej – Kalinowo Open. Zawody te mają już ugruntowaną pozycję w kalendarzu golfowym, wyróżnia je także wyjątkowy charakter sportowy ze względu na obecność Floriana Fritscha, gracza European Tour.
„Ze względu na sportowy charakter rywalizacji, współzawodnictwo, sposób przygotowania pola, zastrzeżony tylko dla zawodowców oraz najwyższe standardy organizacyjne seria PGA Polska Tour należy do ekstraklasy polskich turniejów golfowych”, powiedział Jarosław Sroka, prezes PGA Polska. „To jedyne zawody w Polsce, na których amatorzy grają z białych tee, dzięki czemu mogą poczuć się niemal jak zawodowcy. Formuła Pro-Am pozwala także na podpatrzenie najlepszych wzorców sportowych, profesjonalnych zasad etykiety, a tym samym na promocję golfa w najlepszym wydaniu”, dodał J. Sroka.
Seria PGA Polska Tour rozpocznie się tradycyjnie na Gradi Golf Club już w połowie kwietnia, a zakończy finałem we wrześniu w Warszawie. Minimalna pula nagród dla zawodowców wyniesie 170 000 zł. Dodatkowo odbędą się dwa turnieje pod szyldem PGA Polska. Już po raz trzeci będzie to Short Game Championship na 6-dołkowym obiekcie partnerskim w Józefowie oraz po raz drugi Matchplay na Sand Valley G&CC. Ciekawa formuła tych zawodów sprawia, iż cieszą się one ogromnym zainteresowaniem pośród zawodowców jak i amatorów.
„W nadchodzącym roku planujemy postawić kolejne kroki w celu możliwie największej profesjonalizacji naszych turniejów, wzorując się i współpracując z Tourami zagranicznymi. Chcielibyśmy zainteresować naszymi turniejami, jeszcze więcej czołowych graczy – zawodowców jak i amatorów z kraju oraz zza granicy. Aby tak się stało przeprowadziliśmy wewnętrzny audyt i wprowadziliśmy odpowiednie zmiany mające poprawić jakość naszego produktu jakim jest PGA Polska Tour”, powiedział Kamil Chojnicki, przewodniczący Komisji Turniejowej PGA Polska.
W sezonie 2016 dla najbardziej ambitnych amatorów przygotowano także dodatkową klasyfikację. Będą oni walczyć w osobnym rankingu, a jego zwycięzcy otrzymają możliwość gry w zimowym turnieju zagranicznym.

Nieznana jest jeszcze dokładna data i miejsce rozgrywania turnieju finałowego. Termin oraz pole, na którym odbędzie się PGA Polska Championship, zostaną opublikowane w krótce.
Kalendarz turniejów PGA Polska Tour
Gradi Invitational: 15-17 kwietnia – Gradi Golf Club
Szczecin Open : 15-17 maja – Binowo Golf Park
Kalinowo Open: 18 -20 czerwca – Kalinowe Pola
PGA Polska Sierra Trophy : 8-10 lipca – Sierra Golf Club
Press Glass PGA Polska Cup: 12-14 sierpnia – Rosa Private GC
PGA Polska Championship: wrzesień – Warszawa TBC

Turnieje pod szyldem PGA Polska:
Matchplay PGA Polska Sand Valley: czerwiec 2016
Short Game Józefów: październik 2016

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl