Meronk tuż za podium

Znakomity pościg Polaka. Meronk tuż za podium

Adrian Meronk zajął znakomite 4. miejsce w jednym z najbardziej prestiżowym turniejów w tym sezonie – Jones Cup Invitational. Tym samym, najlepszy polski golfista poprawił swoje osiągnięcie sprzed roku (8. pozycja) i ponownie był najwyżej sklasyfikowanym Europejczykiem w stawce, ex aequo z Austriakiem Matthiasem Schwabem. Turniej został rozegrany w weekend na polu Ocean Forest GC w stanie Georgia w USA.

Dla Meronka był to drugi z rzędu występ w Jones Cup. Rok temu uplasował się na 8. pozycji. Tegoroczny turniej był wyjątkowy dla Polaków jeszcze z jednego powodu. Po raz pierwszy
w historii wzięło w nim udział dwóch naszych reprezentantów. Mateusz Gradecki zakończył rywalizację na 52. miejscu. W turnieju wzięło udział ponad 80 najlepszych zawodników ligi NCAA.

Warunki na legendarnym polu Ocean Forest GC przez cały weekend były bardzo trudne. Silny wiatr, minusowa temperatura oraz opady deszczu dały się we znaki wszystkim uczestnikom turnieju. Tylko zwycięzca Ben Hossler uzyskał wynik poniżej par (-2) i to on wywalczył „dziką kartę” na turniej RSM Classic w ramach PGA Tour.

Najlepszy polski golfista miał bardzo trudny początek. Wynik +7 po pierwszym dniu sprawił, że został sklasyfikowany na odległej 58. pozycji. Jego pościg był jednak imponujący
i w następnych dwóch rundach udało mu się awansować tuż za podium. Meronk zajął znakomite 4. miejsce dzielone z Matthiasem Schwabem. Obaj zakończyli rywalizację
z wynikiem 221 uderzeń (+5), a do miejsca w pierwszej „trójce” zabrakło im tylko jednego uderzenia.

Warunki pogodowe były bardzo ciężkie. Za nami trzy wymagające dni na jednym
z najtrudniejszych pól golfowych, na którym miałem okazję występować. Cieszę się z mojego rezultatu, tym bardziej że osiągnąłem go w wyjątkowych okolicznościach. Po pierwszym dniu nic nie wskazywało, że ostatecznie poprawię swój wynik sprzed roku. Dziękuję za wsparcie wszystkim kibicom z Polski – powiedział Adrian Meronk.

Debiutujący w Jones Cup Mateusz Gradecki zajął dzielone 52. miejsce z wynikiem +20.
Dla obu Polaków był to pierwszy turniej w 2016 r. Już za tydzień Meronk i Gradecki powrócą do rywalizacji w ramach rozgrywek NCAA. W barwach drużyny ETSU już 15 lutego wystąpią
w The Prestige, który odbędzie się na polu La Quinta w Kalifornii.