Pierwszy klubowy turniej w Modrym Lesie z seniorskim konfliktem w tle!

 

Pierwszy klubowy turniej w Modrym Lesie  odbył się  w trudnych warunkach  pogodowych . Wiało i przelotnie padało a  temperatura mogłaby być wyższa. Jak na początek sezonu pole było w doskonałym stanie, nawet  nieco wolne greeny zbytnio nie przeszkadzały.  Klasa to klasa. Naszą uwagę zwróciły prace budowlane. Rozkopany parking to efekt kładzenia rur instalacji kanalizacyjnej.  Widać także pnące się mury pierwszego prywatnego domu na polu. Pewnie dzięki temu poprawiono i utwardzono wewnętrzne drogi na polu. To będzie dom z pięknym widokiem na jezioro i green drugiego dołka – kto pierwszy ten lepszy.  Pole nie będzie już takie dzikie i naturalne , ale cóż taka jest kolej rzeczy.  Kolejną nowością na polu jaką zauważyliśmy jest nowy catering. W tym sezonie podczas turniejów będziemy mogli posilić się jedzonkiem ze stołówki szkolnej! Jakkolwiek by  to nie zabrzmiało , to jedzenie było bardzo smaczne i co najważniejsze ciepłe.

00180009

 

Turniej rozegrano  w  systemie Stableford netto i brutto z pełnego handicapu. Wystartowało w nim 35 zawodników, wśród których 2/3 to zawodnicy przyjezdni z poza klubu. W kategorii brutto zwyciężył oczywiście stary wyjadacz Bogusław Bil. Celowo opuściliśmy cudzysłów przy określeniu stary, bowiem Boguś jako Prezes Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów nie powinien się na nas obrazić. 🙂  Skoro jesteśmy już przy seniorach, to chyba zbyt długo był spokój. Wszystkiemu oczywiście winne są kobiety ( redakcja raczej woli inne zestawienie  wina z kobietami a nawet dodatkowo wytrzymamy też śpiew)!  Jest coś na rzeczy w tej organizacji, bowiem od czasu powołania “sekcji” damskiej zaczęły się pewne przepychanki a jak powiedział nam sam Prezes PSGS nawet nu grożono i znieważono! Robi się ciekawie. Poszło o przynależność do ESLGA.  Dla niezorientowanych poniżej zamieszczamy tekst emaila wysłanego w Systemie PZG Eagle.

KOLEŻANKI I KOLEDZY Mimo początkowej fazy sezonu golfowego (pierwsze bardzo udane turnieje z cyklu Senior Tour za nami), to jednak w światku golfowym trochę zawrzało. Zawsze powtarzałem i będę powtarzał, że nasze Stowarzyszenie powstało, aby jednoczyć, budować i stwarzać możliwości rozwoju dla naszych członków. Zdecydowanie naszym celem nie jest dzielenie i tworzenie konfliktów. Dlatego chciałbym, w możliwie najbardziej skrótowej formie przedstawić aktualny stan rzeczy: 1. Kilka miesięcy temu na wniosek Komisji Golfa Kobiet przy PZGolf oraz Zarządu Związku, wystąpiliśmy z wnioskiem o członkostwo do Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Golfa Kobiet Seniorek. Przynależność do ESLGA daje szansę naszym koleżankom możliwość występów w turniejach organizowanych przez tę organizację. 2. W międzyczasie zostało założone Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorek (inicjały PSGS, takie same jak nasze, mogące wprowadzać w błąd), które również złożyło aplikację do ESLGA. W statutach tego typu organizacji jest jednak jeden podstawowy warunek. Stowarzyszenie Krajowe aplikujące o członkostwo w tego tupu Federacjach musi być zaaprobowane przez Krajowy Związek Sportowy (w naszym wypadku PZGolf). Takiego wymogu Stowarzyszenie Golfa Seniorek nie wypełniło. 3. Na szczęście wszystkie nieporozumienia zostały wyjaśnione przez PZGolf i aktualnie Stowarzyszeniem, które jest oficjalnym członkiem ESLGA jest Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów, skupiające, jak większość tego typu Stowarzyszeń w Europie, zarówno kobiety jak i mężczyzn. 4. Na ostatnim Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu PSGS powołaliśmy Sekcję Golfa Kobiet. Zwiększyliśmy również ilość członków Zarządu, powołując Basię Bobińską na Wiceprezesa ds. Kobiet. Zapewniam, że Sekcja Kobiet będzie miała pełną autonomię i wsparcie ze strony kolegów. 5. Liczę na refleksję ze strony koleżanek ze Stowarzyszenia Golfa Seniorek i konstruktywne działania. Nasze Stowarzyszenie będzie wspierać każdą organizację, która działa dla dobra i rozwoju polskiego golfa seniorek i seniorów, w tym również Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorek. Jednak muszą być respektowane podstawowe zasady relacji międzyludzkich. Mam nadzieję, że te informacje uspokoją nastroje w niektórych środowiskach i umożliwią nam harmonijne i skuteczne funkcjonowanie. Z golfowym pozdrowieniem Bogusław Bil – Prezes PSGS Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów”

Właściwie, to  specjalnie nie chce nam się ani komentować ani zajmować się tą sprawą i zostawiamy to “senoritom” ( tak przy okazji, czyż nie jest to bardziej urocze określenie od seniorek?)  🙂 – temat wypłynął, ot po prostu tak przy okazji wygranej Bila.

W kategorii Stb. netto zwyciężył Marek Popławski ( 42) drugie miejsce zajął Mateusz Papużyński (41), trzecie Marcin Wiewióra (38) ale tylko dzięki stworzeniu osobnej kategorii dla Pań, w której zwyciężyła z wynikiem 41 punktów Stb.  Wiesława Sobczak, drugie miejsce na podium zajęła Danuta Freiherr ( 33) a trzecie Anna Borowiecka (30). Kolejny turniej klubowy w Modrym Lesie już 24 kwietnia.   0026

Wideo relację z wręczenia nagród możecie zobaczyć tutaj

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl