Najlepszy w historii występ polskiej reprezentacji na Drużynowych Mistrzostwach Świata w golfie!

Najlepszy w historii występ polskiej reprezentacji na Drużynowych Mistrzostwach Świata w golfie!

Polska reprezentacja w składzie: Mateusz Gradecki, Adrian Meronk, Jakub Dymecki, zajęła ósme miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Świata, które 23 września zakończyły się w Meksyku. To pierwszy raz w historii, gdy reprezentacja polski w golfie znalazła się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata.

„W Meksyku rywalizowaliśmy z drużynami z ponad 70 krajów, były to drugie największe, pod względem liczby uczestników, mistrzostwa w historii. Tym bardziej cieszy, że znaleźliśmy się w gronie dziesięciu najlepszych drużyn na świecie, wśród elity, o często dużo dłuższej tradycji golfowej niż Polska. Oczywiście mieliśmy apetyty na więcej, przez długi czas utrzymywaliśmy się na podium turnieju, a finalnie do znalezienia się wśród trzech najlepszych drużyn świata zabrakło nam tylko 4 uderzeń!” powiedział po turnieju Mateusz Gradecki.

Pochodzący z Wrocławia Mateusz Gradecki to jeden z najbardziej obiecujących zawodników nowego pokolenia golfistów. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych – studiuje zarządzanie sportem na East Tennesee State University. Gra w uniwersyteckiej drużynie The Buccaneers. W 2016 r. wraz z drużyną uniwersytecką ETSU zwyciężył w konferencji południowej prestiżowej ligi akademickiej NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych zawodników, dla których golf to rodzinna tradycja. Sukcesy na poziomie amatorskim odnosi też ojciec Mateusza, znany przedsiębiorca, Krzysztof Gradecki. W kobiecej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Meksyku rywalizowała siostra Mateusza, Dominika.

 

Mateusz Gradecki

Jeden z najlepszych polskich golfistów-amatorów. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski. Numer 1Światowego Rankingu Juniorów w 2012 roku. Tryumfator Międzynarodowych Mistrzostw Czech Juniorów w 2011 roku. Zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Jest członkiem polskiej kadry narodowej w golfa. Biało-czerwone barwy reprezentował m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Świata w 2012 i 2014 roku a na Drużynowych Mistrzostwach Europy, wraz z polską kadrą, uzyskał historyczny awans do Mistrzostw Europy I dywizji. Do największych osiągnięć Mateusza Gradeckiego należą także: 3. miejsce w Austrian International Amateur 2014 oraz 5. miejsca w Junior Orange Bowl 2012 i Southern Conference 2015.
W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl