Znakomity finisz polskiego golfisty podczas jesiennej rundy rozgrywek w USA.

Drugie w ciągu miesiąca podium Mateusza Gradeckiego w amerykańskiej lidze NCAA. Znakomity finisz polskiego golfisty podczas jesiennej rundy rozgrywek w USA.

 

W ostatnim turnieju golfowym jesiennej części sezonu ligi akademickiej NCAA po raz drugi w ciągu miesiąca bardzo wysoko uplasował się Mateusz Gradecki. Podczas rozgrywanego na Hawajach turnieju Warrior Princeville Makai Invitational, pochodzący z Dolnego Śląska polski golfista zajął drugie miejsce, zaliczając pierwszego dnia turnieju najlepszą rundę w czasie całej swojej kariery w lidze akademickiej w USA. Do przejścia wszystkich 18 dołków pola golfowego Makai, położonego w miejscowości Princeville na wyspie Kauai w archipelagu Hawajów, Mateusz potrzebował zaledwie 65 uderzeń, czyli aż 7 poniżej par. W całym turnieju, po 54 dołkach, polski golfista zanotował znakomity wynik 206 (-10).  Gradecki udowodnił w ten sposób, że cały czas pozostaje jednym z najbardziej obiecujących polskich zawodników i będzie w najbliższych latach dostarczał wiele radości i powodów do dumy polskim kibicom.

„Jestem bardzo zadowolony z wyniku – kolejny raz w ciągu miesiąca stanąłem na drugim stopniu podium ligi NCAA. Ten turniej był dla mnie rekordowy w kilku aspektach: w jego trakcie zaliczyłem najlepszą rundę w swojej karierze akademickiej: 65 (-7), miałem też największą liczbę birdie w całym turnieju: aż 17. Tym turniejem razem z całą drużyną zakończyliśmy jesienną część zmagań lidze akademickiej NCAA. Teraz czas na trening zimowy, pracę na siłowni i jak najlepsze przygotowania do sezonu 2017” powiedział Mateusz Gradecki

Zaledwie dwa tygodnie wcześniej podczas turnieju Bank of Tennessee Intercollegiate, którego gospodarzem była drużyna Mateusza, Buccaneers Uniwersytetu East Tennessee, Gradecki zajął drugie miejsce, osiągając wynik łączny 205 uderzeń (czyli 11 uderzeń poniżej par). Był to trzeci najlepszy wynik w całej historii turnieju w Tennessee.

Mateusz Gradecki może zaliczyć tegoroczną jesień do bardzo udanych. Oprócz sukcesów ligowych, reprezentacja Polski z Mateuszem Gradeckim i Adrianem Meronkiem w składzie zajęła w tym roku historyczne ósme miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Meksyku.

 

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki to jeden z najbardziej obiecujących zawodników nowego pokolenia golfistów. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych – studiuje zarządzanie sportem na East Tennesee State University. Gra w uniwersyteckiej drużynie The Buccaneers. W 2016 r. wraz z drużyną uniwersytecką ETSU zwyciężył w konferencji południowej prestiżowej ligi akademickiej NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika. Dominika podobnie jak brat studiuje w USA, reprezentując w golfie Florida State University.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl