Mateusz Gradecki zajął znakomite 10. miejsce podczas St Andrews Links Trophy

 

Mateusz Gradecki najlepszym kontynentalnym Europejczykiem w jednym z najważniejszych turniejów golfa amatorskiego na świecie!

 

Mateusz Gradecki zajął znakomite 10. miejsce podczas St Andrews Links Trophy – jednego z najważniejszych amatorskich turniejów golfowych na świecie. W pierwszych trzech rundach Mateusz zanotował wyniki 73, 71, 72. Wynik czwartej, finałowej rundy: 68 uderzeń (-4), zapewnił zawodnikowi miejsce w pierwszej dziesiątce, był to też najlepszy wynik w całej rundzie finałowej.  Mateusz był też najlepszym Europejczykiem z kontynentu. W rywalizacji wzięło udział łącznie 144 graczy z całego świata, do finałowej części turnieju awansowało zaledwie 45 najlepszych golfistów.

 

„Każda runda na Old Course w St Andrews wciąż jest dla mnie wielkim przeżyciem. Czuję się na tym polu coraz pewniej, co jest kluczem do dobrej gry w tym historycznym miejscu. Miejsce w pierwszej 10 podczas tak dużego turnieju jest świetnym prognostykiem przed nadchodzącymi startami” powiedział Mateusz Gradecki.

Turniej St Andrews Links Trophy jest wyjątkowy także ze względu na miejsce jego rozgrywania. Tutejsze pola golfowe związane są z tym sportem od ponad 600 lat i przez to często określane jako kolebka golfa.

Udział w St Andrews Links Trophy to pierwszy z trzech dużych turniejów, który Mateusz Gradecki rozgrywa w czerwcu w Europie. Już 19 czerwca rozpoczyna rywalizację w turnieju British Amateur Championship, w którym weźmie udział 288 golfistów z całego świata. Następnie 28 czerwca weźmie udział w Mistrzostwach Europy Amatorów.

Mateusz w maju 2017 roku wrócił do Europy po czterech latach gry w lidze akademickiej NCAA. Gradecki reprezentował w USA barwy drużynyEast TenneseeState University i trzykrotnie sięgał z nią po mistrzostwo konferencji południowej ligi NCAA. 

***

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradeckijest jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego golfa. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica). Od maja 2017 roku Mateusz jest absolwentem East TenneseeState University. W ciągu czterech lat studiów w USA wraz z drużyną ETSU trzykrotnie zwyciężył w konferencji południowej (SoCon) prestiżowej ligi akademickiej NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która studiuje w USA, reprezentując w golfie Florida State University.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl