Polonia Open by Żywiec 2018

Janusz Bączyk czwarty raz mistrzem!

Przez trzy ostatnie dni Janusz Bączyk (62 l.) pokazał, że na polu golfowym jest wielki. Wytrzymał presję i pokonał dwóch wspaniałych rywali, którzy cały czas deptali mu po piętach. Nie dał się wyprzedzić Konradowi Dece i Waldkowi Zdrodowskiemu. Dzięki temu po raz czwarty został zwycięzcą turnieju Polonia Open by Żywiec. Tej sztuki nie dokonał jeszcze nikt inny.

– To jedno z dwóch największych zwycięstw w mojej karierze – powiedział zaraz po zejściu z pola, niezwykle wzruszony Bączyk. – W 2011 roku pokonałem innego aspiranta do PGA (Mateusza Jędrzejczyka), teraz Konrada.

Na tę chwilę Bączek czekał 365 dni. Zasługuje na słowa najwyższego uznania. Pokonał ubiegłorocznego mistrza. Przy okazji wymazał gorycz klęski, gdy prowadząc po pierwszej rundzie, jego gra posypała się w dwóch następnych. Zajął wówczas czwarte miejsce, aż z 22 punktami za Deką. To było upokorzenie, którego tak ambitny, zdyscyplinowany zawodnik nie mógł pozostawić bez odpowiedzi. I ona nadeszła w The Fountains Golf CC, na polach tak dobrze znanych zawodnikowi z Trenton w New Jersey. Bączyk prowadził od pierwszej rundy, a wszystko, na co było stać Dekę, to odrobienie w sobotę jednego uderzenia. Za mało. Golfista z Chicago przegrał dwoma punktami. Czapki z głów przed Bączykiem!

Przegrana Konrada jest jednak szokiem. Chicago stało za nim murem. Po pierwszej rundzie, gdy Bączyk prowadził pięcioma punktami, zawodnicy z Chicago powtarzali “Konrad wygra”. Nie zmienili melodii, po drugiej rundzie, gdy ich zawodnik wciąż tracił trzy punkty. “Konrad wygra” – słyszeliśmy. Konrad wygrał, ale tylko ostatnią rundę. Za mało do końcowego zwycięstwa.

– Zjadł go stres – tłumaczy klubowego kolegę Krzyś Krzystyniak. – Mnie także dopadł stres, nigdy w życiu nie czułem się tak źle – dodaje.

Krzysiowi należą się także oklaski. Po raz pierwszy finałową rundę zagrał w czołowej czwórce. Turniej skończył na piątym miejscu. Brawo Krzyś!  Spokojny, zawsze zrównoważony Waldek Zdrodowski, który od 2012 roku stale plasował się w pierwszej dziesiątce tym razem uzyskał najlepszy wynik w karierze. Zajął trzecie miejsce!

Wśród pań bezapelacyjne zwycięstwo odniosła Ewa Mazur z Kanady. Powtórzyła tym samym sukces sprzed roku.

tekst i zdjęcia – Marek Skowroński

 

 

 

Wyniki :

Brutto panowie

1 Janusz Bączyk – Polonia World Champion – 237

2 Konrad Deka –   II Place Polonia Golf Club 239

3 Waldemar  Zdrodowski  PAGA 242

Netto Panowie

1 Michael Kozub – I miejsce Bialka Golf Club  215

2 Janusz Bączyk –PAGA 223

3 Chris Krzystyniak – Podhale Golf Club 223

4 Stanisław Koś cielny – II miejsce FSGA 224

5 Grzegorz Dąbrowski, – III miejsce Clearwater Country Club 225

Brutto panie

1 Ewa Mazur –Hollybrooke   264

2 Halina Góralska – FSGA 314

3 Bożena Mrowiec -West Palm Beach Golf  335

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl