Gradecki wystąpi w turnieju D+D Real Czech Masters

Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów, w najbliższy czwartek (23 sierpnia) zadebiutuje na najwyższym poziomie rozgrywek europejskich. W Pradze Gradecki wystąpi w turnieju D+D Real Czech Masters w ramach cyklu European Tour.

„W Pradze wystąpię po raz pierwszy w rozgrywkachEuropean Tour. Jestem bardzo podbudowany możliwością udziału w turnieju najwyższej rangi europejskiego golfa. Staram się jednak podejść do tych zawodów jak do kolejnego startu, w którym mam szansę pokazać swoje umiejętności i konkurować z najlepszymi. Nabieram sił i realizuję swój plan treningowy. Mam nadzieję, że turniej w stolicy naszych południowych sąsiadów będzie dla mnie szczęśliwy” powiedział Mateusz Gradecki.

W tym sezonie Mateusz Gradecki jest jedynym Polakiem występującym regularnie w cyklu Pro Golf Tour, stanowiącym trzeci w hierarchii poziom golfa w Europie. Gradecki wziął udział w 15 z 18 turniejów tego cyklu i obecnie zajmuje 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. Do stolicy Czech Mateusz jedzie mając w pamięci dwie bardzo dobre rundy rozegrane podczas ostatniego turnieju Pro Golf Tour Starnberg Open w Niemczech.

Podczas ostatniego turnieju walczyłem z lekką kontuzją stawu skokowego co utrudniło mi przygotowania do startu. Byłem jednak w stanie wystartować i zanotować dwie dobre rundy – pierwszą na trzy uderzenia poniżej par (-3) i trzecią na -4. Myślę, że w Pradze będę już w pełni sił i pokażę maksimum moich możliwości” dodał Mateusz Gradecki.

Turniej European Tour w Pradze potrwa do niedzieli, 26 sierpnia. Weźmie w nim udział ponad 150 golfistów z całego świata: m.in. Niemiec, Szkocji, Irlandii, USA, Australii czy RPA. Polskę reprezentować będzie dwóch zawodników: Mateusz Gradecki i Adrian Meronk.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl