14 uderzeń poniżej par i 15 birdie

Doczekaliśmy czasów, gdy Polak wygrał zagraniczny zawodowy turniej golfowy. Mateusz Gradecki zwycięzcą NEW GOLF Matchplay Championship 2018 w niemieckim Neu Ulm!

 

Mateusz Gradecki w rozgrywanym w ramach cyklu Pro Golf Tour turnieju NEW GOLF Matchplay Championship 2018 pokonał w finale Francuza Baptiste Acharda. To pierwszy raz w historii, gdy nasz profesjonalista wygrywa zawodowy turniej poza naszym krajem.

 

“Jestem niezwykle zadowolony z mojego występu na tym turnieju. Czuję, że jestem w bardzo dobrej formie. Przez wszystkie dni turnieju, od pierwszego do ostatniego dołka w rywalizacji zachowałem powtarzalność, która pozwoliła mi na osiągnięcie dobrego wyniku i zwycięstwo. O wygraną nie było łatwo, grałem z bardzo dobrymi zawodnikami – dwóch z pięciu moich przeciwników w rundach pucharowych było przed tym turniejem wyżej ode mnie w klasyfikacji generalnej Pro Golf Tour. Niezwykle trudna była też rywalizacja w finale, ale birdie na dwóch ostatnich dołkach dało mi zwycięstwo w całym turnieju” – powiedział Mateusz Gradecki.

 

Mateusz Gradecki rozegrał znakomite zawody, przechodząc jak burza przez dwie pierwsze rundy turnieju w stroke play. Łącznie po dwóch pierwszych dniach rywalizacji zanotował wynik 14 uderzeń poniżej par i prowadził w turnieju przewagą czterech uderzeń nad następnym zawodnikiem. O jego dobrej formie sportowej świadczy imponująca liczba 15 birdie!

Kolejne rundy rozgrywano już systemem pucharowym, w których Gradecki pokonał kolejno trzech reprezentantów gospodarzy: Daniela Wunche, Jonasa Kolbinga i Martina Keskari. W półfinale Gradecki zwycięsko wyszedł z pojedynku z reprezentantem Czech Ondrejem Lieserem i mógł przygotowywać się do finałowego meczu. Za zwycięstwo w turnieju Mateusz otrzyma 5400 punktów do rankingu Order of Merit, czyli klasyfikacji generalnej Pro Golf Tour.

 

Mateusz cały czas utrzymuje się w czołówce Order of Merit. Przed turniejem w Neu Ulm zajmował w niej 8 miejsce. Nagrodą dla najlepszej piątki golfistów całego sezonu Pro Golf Tour jest możliwość gry w przyszłorocznej edycji European Challenge Tour, aby to osiągnąć Gradecki powinien zająć co najmniej piąte miejsce w klasyfikacji Order of Merit. Po zakończeniu turnieju w Ulm w tegorocznym sezonie Pro Golf Tour do rozegrania pozostają jeszcze jedne zawody   w dniach 24-26 września w Adendorf w Niemczech.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl