Sposób na głowę w golfie!

JAK NOOTROPY MOGĄ WPŁYNĄĆ NA TWOJĄ GRĘ.

 

Każdy, kto kiedykolwiek wziął udział w turnieju golfowym, a także traktujący ten sport wyłącznie jak rozrywkę, wiedzą, że wysoki poziom funkcji kognitywnych, jest absolutnie niezbędny aby zagrać na miarę swoich najlepszych możliwości.

 

Wielu psychologów sportowych i profesjonalistów ocenia golf jako jeden z, jeśli nie najbardziej, wymagający i wyczerpujący psychicznie sport.  Zobaczcie co myślą na ten temat najlepsi gracze:

 

 • Jack Nickalaus – “Golf to 80% umysł, 10% umiejętności, 10% szczęście.”
 • Jim Flick – “90% golf to umysł, a pozostałe 10% to też umysł”
 • Chi Chi Rodriguez – “Golf to 95% umysł i 35% psychika”. Co prawda wkradły się pewne problemy matematyczne ale wszyscy wiemy o co chodzi 🙂
 • Yogi Berra – “Dziewięćdziesiąt procent tej gry to w połowie umysł” ta sama idea, inne problemy matematyczne 😉
 • Lee Westwood – “Golf jest do tego stopnia psychologiczną grą, że najmniejsza rzecz w niewłaściwym czasie może Ci przeszkodzić w tym, co chcesz osiągnąć”

 

Nie należy mieć żadnych wątpliwości co do tego jak istotne są funkcje kognitywne dla golfistów. Poznajcie niektóre z powodów, dla których tak jest:

 1. Podczas gry w golfa, spędzisz więcej czasu myśląc o całej grze, niż faktycznie grając. Pomiędzy jednym a drugim uderzeniem masz mnóstwo czasu na to aby stracić koncentrację, aby poddać się stresowi, myśleć o błędach, które możesz popełnić lub popełniłeś poprzednio na tym dołku, ile jesteś powyżej lub poniżej par, mechanice swojego ostatniego i kolejnego swingu, itd., itd. Mam nadzieję, że nie przytłoczyłem Cię ilością możliwych myśli ale jak sam pewnie teraz widzisz, nie są one najczęściej optymistyczne i pomocne.
 2. Uderzasz w nieruchomy obiekt-piłkę. To powoduje, że golf jest sportem nieopartym na reakcji. You are hitting a stationary ball!  This creates a non-reaction based sport. Chodzi mi o to, że w większości innych sportów sportowiec reaguje na poruszającą się rzecz (np. piłkę) co prowadzi do większej reakcji odruchowej (tj. ruchowi nie towarzyszy bardzo świadoma myśl). Wyobraź sobie. Jeśli rzucę w Ciebie piłką, najprawdopodobniej zrobisz dwie rzeczy w oparciu o Twoje umiejętności – złapiesz ją lub zrobisz unik. Reakcje te będą również podejmowane na zasadzie odruchu bezwarunkowego, bez wcześniejszej analizy. W przypadku golfa, rzecz ma się zgoła inaczej. Widząc pochylonego nad piłką golfistę, patrząc jak przygotowuje się do uderzenia, wiesz, że przez jego głowę przechodzi mnóstwo myśli a kluczem do sukcesu jest głęboka koncentracja.
 3. Wizualizacja jest kluczem do wejścia na wyższy poziom golfa. Po osiągnięciu pewnego stopnia umiejętności technicznych, zdolność do zobaczenia swojego uderzenia jest nieoceniona. Nie wspominając o wierze, że jesteś w stanie uderzyć piłkę dokładnie tak jak sobie to zwizualizowałeś.
 4. Pełna koncentracja podczas każdego uderzenia to obowiązek. Jeśli stracisz ją tylko podczas jednego uderzenia, może to stanowić o Twojej najlepszej rundzie lub bardzo przeciętnej. A żeby to zobrazować bardziej, wystarczy pomyśleć o graczach PGA, dla których jeden swing to różnica pomiędzy czekiem na 50,000 $ a 200,000 $.
 5. Musisz wziąć pełną odpowiedzialność za swoje poczynania na polu. To może być niezwykle trudne bez takich emocji jak złość, zwątpienie i frustracja. Każda z nich może pogrzebać Twoją grę.
 6. Pozytywne nastawienie i spokój to kolejne dwa obowiązkowe składniki rundy golfa. Negatywne myśli, złość, strach, zmartwienie itd. są zabójcze dla naszej gry. Nie byłoby to takim problemem gdyby do zagrania był tylko jeden dołek, ale golf to długa gra, w której bardzo niewiele przebiega dokładnie tak jakbyśmy tego chcieli, co sprawia, że jest niezwykle trudno trzymać emocje na wodzy.
 7. Kreatywność jest także przydatna. Potrzebujemy jej zarówno wtedy, kiedy chcemy wybić piłkę z lasu po błędnym uderzeniu, jak i wówczas gdy podejmujemy decyzję o wyborze odpowiedniego kija.
 8. Musimy mieć zdolność do rozpoznawania i zrozumienia ciągłych zmian jakie zachodzą w naszym otoczeniu podczas rundy golfa. To dotyczy wiatru, wilgotności powietrza, typu trawy, struktury gruntu znajdującego się pod piłką itd.

Dzięki stosowaniu suplementacji nootropowej jesteśmy w stanie pozytywnie wpłynąć na wszystkie powyższe elementy konieczne do gry w golfa.

NOOTROPY WZMOCNIONE ADAPTOGENAMI

Nootropy obejmują związki chemiczne, składniki odżywcze i zioła, które poprawiają  funkcjonowanie mózgu i jego utrzymanie w zdrowiu. Podczas gdy nootropy mają różne funkcje, można je podzielić na te, które pomagają w produktywności i skupieniu oraz te, które mają właściwości kojące nerwy i są doskonałe do redukcji stresu i poprawy jakości snu.

 

Adaptogeny natomiast są gatunkiem roślin, które mają zwalczać stres i balansować ciało. Wiele adaptogenów było używanych przez setki lat w różnych kulturach, od chińskiej i rosyjskiej po indyjską i skandynawską. Węgiersko-kanadyjski endokrynolog Hansa Selye, wskazuje na trzy fazy reakcji ludzkiej na stres: alarmu, oporu i wyczerpania. Adaptogeny zmniejszają naszą wrażliwość na stres zewnętrzny, utrzymując nas w fazie oporu, tj. utrzymując nas w spokoju.

Mimo, iż znane i stosowane w medycynie naturalnej od wieków, adaptogeny zostały po raz pierwszy opracowane i zbadane podczas II wojny światowej. Naukowcy szukali sposobu, aby pomóc zdrowym pilotom pracować na jeszcze większych obrotach. Zasadniczo szukali pigułki  “superbohatera”, która pozwoliłaby pilotom latać lepiej, szybciej i przez dłuższe okresy czasu. My też ją dla Was znaleźliśmy.

 

Decydując się na suplementację warto wybrać produkt najwyżej jakości. My polecamy serię Neuro Motion. Kompleksowy zestaw minerałów, witamin i adaptogenów wspierający pracę mózgu.

 

Wśród składników Unplug i Power Up występują takie gwiazdy – adaptogeny, jak: Gotu Kola, Panax Żeń Szeń czerwony, Brahmi Powder, Ashwagandha, Rhodiola kwaśna wiśnia, czy Kapikacchu.

 

Więcej informacji na temat Nootropów Motion Nutrition zbajdziecie TUTAJ

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl