Mateusz Gradecki drugi w Austrii!

Mateusz Gradecki drugi w Austrii!

Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów, zajął drugie miejsce w turnieju Schladming Dachstein Open 2020, zaliczanym do profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. Po znakomitym występie w rozgrywanych w scenerii alpejskich szczytów zawodach, Gradecki awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu – Order of Merit.

W turnieju Gradecki pokazał, że jest w znakomitej formie sportowej, osiągając łączny wynik 197 uderzeń (-13 do par), a w poszczególnych rundach odpowiednio: 64, 67 i 66 uderzeń. Lepszy od Polaka był jedynie zwycięzca zawodów, Niemiec Thomas Rosenmuller, który w finałowej rundzie poprawił rekord pola, osiągając 63 uderzenia.

„Tak dobrze jeszcze mi się w golfa nie grało! W czasie tego turnieju czułem, że wszystko idzie po mojej myśli i realizuję punkt po punkcie mój plan na grę. Gratuluję zwycięstwa Thomasowi, był w tych zawodach jedynym zawodnikiem, który mógł mnie prześcignąć” powiedział Mateusz Gradecki po turnieju w Schladming. Teraz przed Mateuszem drugi turniej Pro Golf Tour w Austrii i jednocześnie przedostatnie zawody w tegorocznym cyklu. To dla polskiego golfisty kolejna okazja na osiągnięcie celu, który zaplanował sobie na końcówkę tegorocznego Pro Golf Tour – wejście na podium w Order of Merit. „Jestem teraz trochę zmęczony po turnieju,  ale nie mogę się już doczekać kolejnych zawodów. Zostaję w Austrii i już od wtorku zaczynam rywalizację w Haugschlag NÖ Open” dodał Gradecki. Podium w Order of Merit Pro Golf Tour może podwyższyć kategorię startową polskiego zawodnika w przyszłorocznym prestiżowym Challenge Tour.

„Na pewno warto powalczyć o wyższą kategorię zawodniczą w Challenge Tour. Jestem zawodnikiem tego cyklu i w przyszłym roku na pewno będę na Challenge startował, ale przyjemniej będzie robić to z wyższą kategorią startową”powiedział Gradecki.

W sezonie 2020 Gradecki łączy starty w obu tych cyklach.„W związku z pandemią, Pro Golf Tour daje mi możliwość regularnej rywalizacji sportowej i doskonalenia swoich umiejętności. Planuję też jeszcze w tym sezonie starty w Challenge Tour, o ile zaplanowane turnieje odbędą się bez przeszkód”powiedział polski golfista.

Po zakończeniu Schladming Dachstein Open 2020w tegorocznym Pro Golf Tour do rozegrania zostają zaledwie dwa turnieje, po jednym w Austrii i Niemczech:

08.09.2020—10.09.2020, Austria: Haugschlag NÖ Open by perfect eagle 2020

28.09.2020—30.09.2020, Niemcy: Castanea Resort Championship 2020

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl