Mateusz Gradecki na 6 miejscu w turnieju Challenge Tour Sydbank Esbjerg Challenge!

Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich golfistów zawodowych zajął 6 miejsce podczas turnieju Sydbank Esbjerg Challenge. Rozgrywane w Danii zawody zaliczane są do prestiżowego europejskiego cyklu Challenge Tour, w którym w tym roku z powodzeniem występuje Polak.

W Sydbank Esbjerg Challenge Gradecki popisał się niesamowitym finiszem. Z 9 ostatnich dołków finałowej rundy turnieju, aż sześć pokonał liczbą uderzeń równą par, a trzy dołki nawet mniejszą, zdobywając birdie. Polski zawodnik wyjeżdża z Danii w znakomitym humorze.

„Byłem na 100 procent skoncentrowany na tym, co robię i skupiłem się na pozytywnych myślach. Traktowałem moją dobrą grę jako szansę na osiągnięcie dobrego wyniku, nie czułem żadnej presji.  Koncentracja jest niezwykle ważna, pozwala lepiej kierować własną grą, odpowiednio dozować ryzyko, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Dzisiaj mogłem grać odważnie, nieco ryzykując, co dało mi tak zwaną „perfekcyjną dziewiątkę” na ostatnich dołkach. Nie popełniłem tam żadnego błędu, a była szansa nawet na 6 birdie”  powiedział Mateusz Gradecki.

To już drugi turniej Challenge Tour, który Gradecki rozegrał w ostatnich dniach w Danii. We wcześniejszym Made in Esbjerg Challenge – Presented by FREJA & TotalEnergies zajął 18 miejsce.

„Coraz pewniej czuję się w formule zawodów, rozgrywanych w Challenge Tour, w których rozgrywane są 4 rundy a nie trzy. Wymaga to właściwego gospodarowania siłami i przyzwyczajenia się, że turniej trwa dłużej, a zawodnicy grają więcej. Teraz przede mną kolejny turniej Challenge Tour – z wyższą pulą nagród i możliwością większych zdobyczy punktowych” dodał Gradecki.

B-NL Challenge Trophy rozgrywany będzie od 26 do 29 sierpnia w holenderskim Spijk.

Mateusz Gradecki jest dopiero drugim w historii polskim golfistą, który bierze udział w pełnym cyklu Challenge Tour, osiągając znakomite wyniki. Dwukrotnie zajął już miejsce w pierwszej dziesiątce i po 12 rozegranych turniejach, praktycznie zapewnił już sobie awans do przyszłorocznej edycji Challenge Tour. Po zawodach w Danii Gradecki awansował aż o 13 miejsc w klasyfikacji generalnej Challenge Tour, w której zajmuje obecnie 47 miejsce. 45 najlepszych zawodników cyklu weźmie udział w wielkim  finale Road to Mallorca.  Długofalowym celem Mateusza jest znalezienie się w pierwszej 20 cyklu, które premiowane jest awansem do elitarnego European Tour.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl