Turniej towarzysko-sportowy

To był wspaniały i długi dzień na polu.
Trzeciego września na polu ABGC odbył się zorganizowany przez Elitarny Klub Golfowy turniej „Twoje kapelusze – jak statki na niebie. Turniej towarzysko-sportowy”, w którym właściwie wszystko dopisało. Pogoda była akuratna, jakby wręcz zamówiona na pierwszy powakacyjny, golfowy weekend. Ciepło, słonecznie i trochę cumulusów na niebie, imitujących żagle do licznie w tym dniu widocznych na polu kapeluszy!


Gromadnie przybyłe na pole w dniu turnieju towarzystwo golfistów, stanęło na wysokości zadania, dzięki czemu mogliśmy podziwiać wszelkie rodzaje kapeluszy w ich pełnej krasie. Były meloniki, cylindry, kowbojskie, a nawet sombrero! Dodajmy, że wielu uczestników “poczuło” klimat i oprócz samych kapeluszy zadbało o dopasowanie reszty stroju. Były także kapelusze przerabiane z elementami golfowymi.


Szczególnie słowa uznania należą się paniom, które sprawiły, że tego dnia Golf był szczególnie powabny, dostojny i elegancki. Wiadomo, że kapelusz to najlepszy dodatek do stylizacji. Nie tylko pięknie wygląda i dodaje szczypty nonszalancji, ale pełni też ważną funkcję ochronną. Jest więc niezbędnym elementem stroju na polu. Miejmy nadzieję, że właśnie jesteśmy świadkami początku jego odrodzenia, który doda uroku i ubarwi nasze pola golfowe, zdominowane techniczną wygodą i uniseksowymi strojami.
Ocena kreacji przygotowanych przez uczestników turnieju, była sporym wyzwaniem dla oceniających. Każda miała w sobie to „coś” i wybór najlepszej stylizacji był naprawdę trudny.
By zrównoważyć element towarzyski turnieju współzawodnictwem sportowym, przygotowano wiele pucharowych kategorii oraz dodatkowych konkursów i nagród. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy medal uczestnictwa w turnieju.
Mnogość nagród zawdzięczamy znacznemu wsparciu sponsorów, doceniających nowatorsko połączony towarzysko-sportowy charakter zawodów golfowych. Duże podziękowania i uznanie należą się wspomożycielom naszej dyscypliny, których znaczące wsparcie doceniamy. Są to: Sklep golfowy BoogiGolf, Lexus Szczecin, Say U & salony Terpiłowski, JOKA Polska & Art Studio, AMU Design, HKL dekoracje Okien, Luxan, Marcin Kołosowski, Ewa i Krzysztof Krawczyk, Pałac Brzeźno Spa & Golf, Armada Golf Club, Kalinowe Pola, Modry Las Golf Resort, Amber Baltic Club Sp. z o.o., Pole golfowe Zawarcie, Hotel & Golf Schloss Krugsdorf

Po zaciętej walce w konkurencjach sportowych i sprawnościowych zwyciężyli:
Nearest to t
he pin:
Dołek 2 – Rafał Jaros, dołek 12 – Rafał Jaros, Dołek 14 – Dorota Kamińska
Longest drive:
Dołek 10 – Robert Kiedrowski, Dołek 13- Rafał Jaros, Dołek 18 – Beata Wawrzyńska
W konkursie o złotą sztabkę zwyciężył junior Jaros.
Najlepszą wśród Mid Amatorów była Ewa Kaukel,
wśród Seniorów – Janusz Marian Świtalski,
w kategorii Master Seniorów – Hieronim Łangowski
Juniorzy :
1 miejsce Sebastian Rogoziński
2 miejsce Rafał Jaros
3 miejsce Eryk Menczak
Panowie:
1 miejsce Janusz Jadwisiak
2 miejsce Mariusz Rogoziński
3 miejsce Arkadiusz Ziółkowski
Panie:
1 miejsce Izabela Ziółkowska
2 miejsce Magdalena Paczóska – Ziemak
3 miejsce Anna Witkowska

Podczas turnieju swoje okrągłe sześćdziesiąte urodziny obchodził Krzysztof Krawczyk. Z tej okazji po gromkim odśpiewaniu życzeń stu lat strzeliły korki od szampanów i pokrojono pyszny tort! Urodziny, były dobrą okazją do przeprowadzenia dodatkowych konkursów oraz nagrodzenia zwycięzców w dodatkowych kategoriach Stb. netto+ brutto. U krawczyków to tradycja, by ważne uroczystości obchodzić na amberowskim polu. Starsi stażem golfiści pamiętają zapewne Młodą Parę Krawczyków jeżdżących podczas turnieju i polewających weselnego szampana.

Ceremonia wręczania nagród wraz z urodzinowymi atrakcjami trwała dosyć długo, a jednak prawie wszyscy zawodnicy doczekali do jej końca. Podsumowując, był to długi, udany sportowo i towarzysko dzień na golfie.
Sukces „Kapeluszy” ośmielił organizatorów na tyle, że już zapowiedzieli kontynuację turnieju w przyszłym roku, tym razem jednak ma się odbyć w czerwcu. Wypatrujmy zatem zapowiedzi.

Zobacz wszystkie zdjęcia z turnieju można zobaczyć w galerii

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl