Jak wybrać odpowiedni driver dla siebie?

Jak wybrać odpowiedni driver dla siebie?

Dobrze dopasowany kij znaczy wiele. Dla początkującego jak i zaawansowanego golfisty, co najmniej tyle samo. Trzeba wybrać nie tylko długość kija, bo nie ona sama się liczy. Ważne jest, aby trafić także z kątem nachylenia lica oraz odpowiednim shaftem. Golf radzi jak dobrać najlepszy driver i jak nie popełnić błędu.

1. Wybierz kąt nachylenia lica. W zależności od wysokości, na jaką chcesz, aby piłka się wznosiła, wybierz driver o małym lub dużym kącie nachylenia lica. Jeśli jesteś dobrym graczem i potrafisz łatwo wynieść piłkę w górę wybierz raczej kij o mniejszym nachyleniu lica, dzięki któremu będziesz osiagał większe odległości. Początkującym i tym, którym nie zależy głównie na dystansie proponujemy wybrać raczej nieco bardziej nachylone lico drivera. Spójrz na rysunek i wybierz odpowiedni dla siebie stopień nachylenia lica.

2. Dobierz odpowiedni shaft, aby maksymalnie efektywnie wykorzystać swój swing.

Jak wybrać odpowiedni driver dla siebie

Wybierz spośród rodzajów: senior (miękki), regularny, twardy i bardzo twardy typ, który jest odpowiedni dla Ciebie, zależy on od prędkości Twego zamachu. Seniorzy i Ci, którzy mają wolny swing, nieprzekraczający 130 km/h powinni wybrać shaf miękki. Golfiści z zamachem wykonywanym z szybkością 130 do 145 km/h mogą korzystać z regularnych shaftów. Gracze siłowi, ze swingiem do 160 km/h najlepiej będą uderzali driverem z shaftem twardym. Superszybcy zawodnicy mogą sięgnąć po bardzo twardy shaft. Giętkość shaftu ma wpływ na kąt uderzenia piłki. Jeśli wykonamy szybki swing kijem z miękkim shaftem w momencie uderzenia piłki będzie on przekrzywiony i uderzy piłkę pod innym kątem, niż powinien. Dlatego spore znaczenie ma dobór odpowiedniej giętkości kija, aby uderzać piłkę w najlepszy sposób. Nasz wykres powinien pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru.