TO OSTATNIA NIEDZIELA…

TO OSTATNIA NIEDZIELA czerwca przyniosła podkarpackim golfistom możliwość zagrania na swoim podwórku, a właściwie na podwórku Stanisława Sroki, prezesa Podkarpackiego Klubu Golfowego, który wybudował 6- dołkowe pole w Porębach Krzywskich. Do tej pory Podkarpacie było białą plamą na golfowej mapie Polski. 29 czerwca zainaugurowano otwarcie Akademii Golfa w Porębach, z której członkowie PKG mogą nieodpłatnie korzystać. A co łączy golfistów oprócz pasji go golfa? Upodobanie do dobrych samochodów. Dlatego otwarcie Akademii połączono z piknikiem Volvo Masters Amateur.
Zaproszeni goście poznawali tajniki gry w golfa i najnowszych modeli tych samochodów. Mimo że część osób pierwszy raz próbowała uderzyć małą białą piłeczkę, ofiar w ludziach nie było. W związku z czym należy mieć nadzieję, że za rok piknik również się odbędzie.
Ci, którym golf nie jest obcy, przygotowują się do Mistrzostw Podkarpacia, które rozegrane zostaną w dniach 5-6 września w Częstochowie. Osobnicy, którzy nie trzymali jeszcze kija w ręce też mają szanse: Volvo uruchomiło od bieżącego sezonu Akademię Golfa V (volvomasters.pl), której celem jest nauka gry w golfa, jego zasad, historii i etykiety dla tych, którzy chcą spróbować tej dyscypliny sportu.