TARGI GOLF EUROPE W MONACHIUM 5.10.08

W dniach 5-7. października 2008 na Nowych Terenach Targowych w Monachium odbędzie się już 16. edycja Międzynarodowych Targów Golfowych Golf Europe 2008.

Co roku wczesną jesienią targi Golf Europe gromadzą w stolicy Bawarii ponad 300 wystawców – wiodących międzynarodowych producentów sprzętu, odzieży, obuwia i akcesoriów przeznaczonych do gry w golfa (60% wystawców spoza Niemiec), a odwiedza je ok. 6000 specjalistów z branży z całego świata – przede wszystkim przedstawicieli handlu branżowego (ok. 50% odwiedzających spoza Niemiec). Ze względu na swój branżowy charakter targi Golf Europe są tym samym niewątpliwie jednym z najważniejszych spotkań b2b branży golfowej w Europie. Wśród odwiedzających liderami są takie kraje jak: Wielka Brytania, Austria, Szwajcaria, Włochy, Dania, Belgia, Irlandia, Grecja. Swoją obecność na targach z roku na rok coraz wyraźniej zaznaczają jednak także goście z Europy Środkowo-Wschodniej.

Podczas trwającej 3 dni imprezy odwiedzający mają okazję zapoznać się z kompleksową ofertą dostępną na rynku międzynarodowym w zakresie sprzętu i akcesoriów do gry w golfa, niezbędnego wyposażenia każdego golfisty oraz pola golfowego (w tym również symulatorów do gry w golfa), a także zaobserwować najnowsze trendy w zakresie odzieży i obuwia golfowego, które w następnym sezonie obowiązywać będą na polu golfowym.

Wśród wystawców Golf Europe 2008 będzie można znaleźć m.in. następujące marki: Adams, Arnold Palmer, Back Tee, Bobby Jones, Bridgestone, Callaway, Chervo, Cobra, Daily, Dunlop, etonic, Ecco, Foot Joy, Geox, Golfino, Hi Tec, H20, Honma, Kemperdell, Lloyd, Mac Gregor, Titleist, Odyssey, Ogio, MotoCaddy, Samsonite, Srixon, Röhnisch, Sunderland of Scotland, Tommy Hilfiger, Yonex i wiele innych.


GOLF EUROPE PRODUCT AWARD

Najbardziej innowacyjne spośród prezentowanych na targach produktów wyróżniane są przez organizatora nagrodą Golf Europe Product Award i prezentowane podczas targów w ramach specjalnie w tym celu przygotowanej platformy. Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach: kije, odzież, obuwie, akcesoria, wózki, pomoce treningowe. Do udziału w konkursie Product Award dopuszczane są wyłącznie produkty innowacyjne (zarówno pod kątem funkcjonalności jak i wzornictwa), które wejdą na rynek dopiero w 2009 roku i które tym samym można będzie zobaczyć po raz pierwszy na targach Golf Europe 2008. Oceny zgłoszonych do konkursu produktów dokonuje międzynarodowe jury złożone z niezależnych ekspertów i przedstawicieli wiodących mediów branżowych. Termin zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu Golf Europe Product Award upływa 23. września 2008.

NOWOŚCI TARGOWE

Jedną z nowości, która zostanie pokazana na targach Golf Europe 2008, będą nowoczesne systemy
łączenia różnych rodzajów trzonka z różnymi rodzajami główek kija. Do tej pory takie systemy dostępne były jedynie dla profesjonalistów, w następnym sezonie mają zostać udostępnione także amatorskim graczom w golfa. Co spowodowało tak daleko idącą zmianę? Pod koniec roku 2007 podjęto decyzję o nowelizacji Reguł Gry w Golfa, która zezwala na stosowanie składanych kijów z terminem od 1.01.2008. Ta nowelizacja otworzyła drogę na rynek producentom takiego sprzętu. Oznacza to, że jeden typ kija będzie mógł podlegać setkom kombinacji. Producenci tej nowej generacji składanych kijów zapewniają, że system łączeń nie będzie miał wpływu na wagę sprzętu a kij w użytkowaniu nie będzie się różnił niczym od normalnego jednolitego kija golfowego. Istniejące do tej pory składane kije niestety zasadniczo różniły się od jednolitych. Były cięższe i niewygodne w użytkowaniu.
Najnowszym pomysłem producentów składanych kijów są także zestawy złożone z kilku główek i trzonków kija (do-it-yourself-sets), które mogłyby być oferowane także amatorom. Dzięki temu gracz mógłby zakupić np. dwie główki jednego modelu i jeden trzonek i w zależności od pogody, bezpośrednio przed wyjściem na pole golfowe, decydować, którą z główek (o mniejszym lub większym kącie nachylenia) będzie grać.
Nowe technologie łączenia główki kija z trzonkiem umożliwią także w przyszłości dopasowywanie np. barwy główki kija do koloru koszulki polo gracza. Niewątpliwie kolor jako cecha produktu umożliwiająca jego indywidualizację nabiera coraz większego znaczenia również w dziedzinie sprzętu golfowego. Sprzęt oferowany na sezon 2009 na targach Golf Europe 2008 będzie więc nie tylko bardziej różnorodny, ale również bardziej kolorowy.


PROGRAM RAMOWY – SEMINARIA ZORGANIZOWANE PRZEZ PGA OF EUROPE

Oprócz ciekawej i różnorodnej oferty wystawienniczej targi Golf Europe oferują swoim odwiedzającym także niezmiernie bogaty i interesujący program ramowy, obejmujący zarówno liczne specjalistyczne seminaria z udziałem wybitnych ekspertów w branży. również możliwość przeprowadzenia testów praktycznych sprzętu na specjalnie w tym celu zorganizowanych Putting Green oraz na największym w Europie Indoor Driving Range w hali B5 (ponad 3000 m2). Na Public Tee organizowane są każdego dnia targów konkursy na najdłuższe uderzenie. Zwycięzca dnia otrzymuje atrakcyjną nagrodę.

Seminaria odbywające się podczas targów są przygotowane zostały przez PGA of Europe. Są one dostępne nieodpłatnie dla wszystkich odwiedzających, a odbywać się będą w 2 wersjach językowych (niemieckiej i angielskiej).

GOLF EUROPE LEGEND AWARD

Podczas targów Golf Europe 2008 po raz szósty zostanie przyznana nagroda GOLF EUROPE Legend Award za osobisty wkład w rozwój tej dyscypliny. W tym roku otrzyma ją John Jacobs, urodzony w 1925 w Yorkshire (Anglia), zawodowy golfista, który całe swoje życie poświęcił tej właśnie dyscyplinie sportu. Uchodzi on za pioniera i architekta gry w golfa na świecie.
Uroczysta ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się na targach Golf Europe w niedzielę 5.10.2008.

GOLF EUROPE PUTTING CHALLENGE & INDOOR DRINVING RANGE

Odwiedzający, którzy będą chcieli aktywnie spędzić czas podczas targów Golf Europe, będą mieli możliwość przeprowadzenia testów praktycznych sprzętu na specjalnie w tym celu zorganizowanych Putting Green (Indoor Event Area- hala B6.571/589) oraz na największym w Europie Indoor Driving Range w hali B5 (ponad 3000 m2). Na Public Tee organizowane są każdego dnia targów konkursy na najdłuższe uderzenie. Zwycięzca dnia otrzymuje atrakcyjną nagrodę.

TRAINEE- PROGRAMME

W ramach programu TRAINEE młodzi adepci gry w golfa otrzymują wsparcie ze strony organizatora targów w zakresie bezpłatnego wstępu na GOLF EUROPE we wszystkie dni trwania imprezy.
Program ten powstał przy współpracy organizatora targów z organizacjami branżowymi PGA of Germany i PGA of Austria. Ma on na celu umożliwienie młodym graczom w golfa zapoznania się z najnowszą ofertą, jaka niebawem będzie dostępna na rynku międzynarodowym.

OPEN LOUNGE NA TARGACH GOLF EUROPE

Wszyscy odwiedzający najbliższej edycji targów Golf Europe będą mieli po raz pierwszy możliwość skorzystać z serwisu ponad 120 metrowej Open Lounge.
W Open Lounge będzie można skorzystać bezpłatnie z internetu, umówić się na spotkanie z klientem oraz odpocząć od zgiełku targowego.

OKTOBERFEST- NAJWIĘKSZE NA ŚWIECIE ŚWIĘTO PIWA PODCZAS TARGÓW GOLF EUROPE 2008

Dodatkowym magnesem przyciągającym odwiedzających na targi Golf Europe jest na pewno fakt, iż pierwszy dzień targów (niedziela) jest jednocześnie ostatnim najsłynniejszego na świecie Święta Piwa – słynnego Oktoberfest’u, które najhuczniej obchodzone jest właśnie w Monachium. Obecność na targach Golf Europe stwarza więc zarówno wystawcom jak i odwiedzającym niepowtarzalną okazję uczestnictwa w Oktoberfest i skosztowania złocistego trunku w międzynarodowym gronie ok. 6 mln jego miłośników!

BILETY WSTĘPU NA TARGI GOLF EUROPE

Bilety wstępu na targi Golf Europe 2008 w promocyjnej cenie przedsprzedaży można zamawiać do 3.10.2008 (piątek przed targami) na stronie www.golf-europe.com (zakładka trade visitor service)
Bilet wstępu na targi uprawnia również do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Monachium w okresie jego ważności.

Więcej informacji na temat targów Golf Europe 2008 znajdą Państwo na stronie: www.golf-europe.com
Kontakt w Polsce – przedsprzedaż biletów wstępu/pomoc w organizacji wyjazdu na targi:

Biuro Targów Monachijskich w Polsce,
e-mail: info@targiwmonachium.pl ,
tel. 022 620 44 15.