w planach mam podjęcie studiów w tym zawodzie

Witam, znalazłem Pana przez przypadek serfując po stronach internetowych związanych z polami golfowymi. Mieszkam na Cyprze od 4 lat, a pracuję 2 lata na 5 gwiazdkowym p.g.”Aphrodite Hills”.
Zjeżdżam jednak wkrótce całkowicie do Polski i w planach mam podjęcie studiów w tym zawodzie. Nie do końca jestem jednak pewny, jaki wydział najbardziej związany jest z Green Keepingiem!?
Na stronie napisane jest, iż pytania odnośnie pola golfowego skierowane będą do Pana.
Czas goni mnie niestety nieubłaganie.
W poniedziałek jest, bowiem ostateczny termin, podjęcia decyzji odnośnie uczelni oraz
sprecyzowanego wydziału.Z informacji zawartych na stronie jest Pan odpowiednia osobą, która mogłaby mi pomóc w podjęciu tej decyzji.
Dziękuję i pozdrawiam.

Witam,
W Polsce nie ma jeszcze wydziału związanego bezpośrednio z greenkeeping’iem. Sądzę,że aby przygotować sobie solidne podstawy do późniejszych studiów specjalności greenkeeping( niestety tylko w Stanach lub Wlk.Bryt.) lub kursów greenkeeperskich (tych już więcej bo i Stany, G.B. ale i Niemcy, Austria) należałoby wybrać studia na wydziałach ogrodniczych – dobra baza wiedzy z dziedzin botaniki,chemii, gleboznawstwa i pokrewnych. Specjalność w ramach wydz. ogrodniczego ma już drugorzędne znaczenie bo specyfika wiedzy greenkeeperskiej wymaga już odrębnego kształcenia i praktyki. ( może kształtowanie zieleni?)

Pozdrawiam
Krzysiek