TURNIEJ O PUCHAR KAPITANA MODRY LAS GOLF CLUB

TURNIEJ O PUCHAR KAPITANA MODRY LAS GOLF CLUB.

Trzynastego września na polu pod Choszcznem odbędzie się po raz pierwszy turniej rozegrany na pełnych 18 dołkach. Po wielu latach budowy w końcu udostępniono pełnowymiarowe pole.
Jak na turniej kapitański przystało kapitanowie i dyrekcja klubów grają bezpłatnie! Nie wiemy jakich klubów, bo tego nie sprecyzowano, ale sądzimy że golfowych. Swoi płacą po cztery dyszki, małolaty – po 95 zeta, a reszta wiary – po 130 złociszy! Jak promocja, to promocja! Jak poinformowano nas, w e-mailu cena zawiera: catering, puchary oraz “nagrody”!? Nie bardzo to do nas dotarło, co autor miał na myśli… Catering – rozumiemy, czyli zapłaciliśmy dostaniemy kotlet i może banana; tego o nagrodach i pucharach nie bardzo możemy rozgryźć? Bo nie wiemy, czy każdy sobie puchar i nagrody zakupi, czy to “ściepa” na innych? Jeszcze turnieju, w którym zwycięzca miałby sobie kupić puchar nie widzieliśmy, ale to może jakaś “nowa tradycja” Modrego Lasu, o której nie wiemy. Dlatego może wolą uprzedzić gości, że puchary już zapłacone? I nie ma obawy, że w razie jakiegoś lepszego wyniku możemy “popłynąć na kasę” kupując sobie pucharek i nagrodę jeszcze!

To nie koniec atrakcji, bo po turnieju możemy się czuć zaproszeni na „DZIEŃ KAPITAŃSKI”. Jak się zastanowiliśmy, to turniej powinien się skończyć pod wieczór, więc dzień kapitański to chyba impreza odbywająca się w kolejnym dniu? Jednak to są tylko nasze domysły i sądzimy, że twórca miał na myśli wieczór kapitański, ale lepiej to wyjaśnić już bezpośrednio w klubie. Zgłoszeń można dokonać telefonicznie, elektronicznie lub osobiście „w Recepcji Klubu do g. 15:00” (pisownia oryginalna).

Organizatorzy przewidzieli 7 nagród w trzech, głównych kategoriach rozgrywek oraz dwie w konkursach dodatkowych. Co określono po prostu „kategoriami nagród”.
Nie chcieliśmy być uszczypliwi, jednak odrobina staranności przy redagowaniu tekstu, zanim się go pośle w świat, by się jednak przydała. I się czepiliśmy, bo w końcu polu osiemnastodołkowemu, a to tak jakby już pełnoletniemu, to raczej nie wypada być tak niebacznym. No to zapraszamy na turniej! Pełna osiemnastka czeka!

Tak a propos staranności dodamy też, jak bardzo drażni nas funkcjonujące na polskich polach określenie „rozdanie nagród” – niby wiemy, o co chodzi, ale….
Nagrodę powinno się zdobyć, więc też należy ją wręczyć lub przekazać a nie rozdawać! Rozdawać można np. kaszę ubogim lub cokolwiek innego, bez żadnego zasłużenia się.
No, ale skoro cena zwiera puchary to może faktycznie jest to rozdawnictwo. Tyle że rozdaje się coś z reguły za darmo. Na tym polega właśnie rozdawnictwo, że się daje a nie sprzedaje.
*Nagroda – w życiu: jest formą uznania, wyróżnienia, pozytywnej oceny za:
a) osiągnięcia, wkład pracy, zaangażowanie w sprawę,
b)zwycięstwo w konkursie lub w zawodach.

Ze Słownika Języka Polskiego (wyd. PWN):
rozdawać
1. «obdzielić czymś kilka osób»
2. «wyczerpać coś, dając wielu osobom»
3. «skierować coś do wielu osób; też: przydzielić»