Tajlandia – Kraina Uśmiechu!

Tajlandia – Kraina Uśmiechu!
Czar Dalekiego Wschodu w kraju o bogatej historii. Jeśli gdzieś na świecie istnieje Kraina Uśmiechu, to z pewnością jest to Tajlandia. Można tu spotkać złote świątynie i posągi Buddy, medytujących mnichów, powabne tancerki, gęstą dżunglę, rozległe gaje palmowe, niekończące się pola ryżowe i bardzo, bardzo przyjaźnie nastawionych ludzi.
U wybrzeży Tajlandii i na licznych wyspach znajdują się egzotyczne kąpieliska otoczone palmami i samotne zatoki. Tajlandia oferuje wypoczynek i mnóstwo wrażeń. Na każdym kroku spotkają się Państwo z uprzejmością i gościnnością tubylców. Zapraszamy do podziwiania piękna i różnorodności Królestwa Tajlandii.
Najpóźniej przy powitaniu w recepcji zorientują się Państwo, że zawitali Państwo do Krainy Uśmiechu, jak często nazywa się Tajlandię. Nawet jeśli Tajowie są bardzo gościnnym narodem, nie każdy uśmiech musi wyrażać radość. Tutaj ludzie po prostu nie obnoszą się ze swoim nieszczęściem. Będąc tu na miejscu, należy pamiętać, że Tajowie są bardzo konserwatywnym narodem i np. wymiana czułości w miejscu publicznym uważana jest za rzecz niestosowną. Dlatego prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na swoje zachowanie, zwłaszcza wtedy gdy będą Państwo wyjeżdżać poza granice Pattayi. Wychodząc z hotelu, należy mieć na sobie stosowny strój, dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy zamierzają Państwo zwiedzać świątynię. Przed wejściem do świątyni (nawet jeśli jest to drewniana chata) należy zdjąć obuwie i uważać na to, aby nie nadepnąć na próg (umożliwiłoby to złym duchom dostęp do świątyni!). Chcąc wręczyć prezent, pamiętajmy, aby nie były to pieniądze! Zarówno dorośli, jak i dzieci muszą przestrzegać dwóch ważnych reguł: głowa jest siedzibą duszy i nie wolno jej dotykać. Również powszedni u nas gest: głaskanie dziecka po główce, jest w Tajlandii zabroniony! Ponadto nie wolno pokazywać stopą na inne osoby ani na posągi Buddy w świątyni, ponieważ stopa uchodzi tutaj za nieczystą część ciała! I jeszcze jedna ważna uwaga: dwór królewski jest nietykalny! Negatywne uwagi – pośrednie lub bezpośrednie – kierowane pod adresem króla i jego rodziny podlegają karze. Zabronione jest nawet przydeptanie butem monety z wizerunkiem króla. Ogromna popularność monarchy w Tajlandii wiąże się z jego przywiązaniem do swojego ludu. Przez ponad sześć miesięcy w roku król podróżuje po kraju, wysłuchując trosk ludzi i pomagając im w kłopotach, jeśli to tylko jest możliwe. Do przeszłości należą czasy, gdy króla nie można było nie tylko dotknąć, ale obrzucić spojrzeniem.
Bangkok
Azjatycka metropolia o wielu obliczach. Połączenie tradycji i nowoczesności, Wschodu z Zachodem, spokoju i pośpiechu. Miasto, które zostawia mnóstwo wrażeń. Z jednej strony pełna zadumy atmosfera świątyń, z drugiej tętniące życiem ulice i targowiska.
Egzotyczne aromaty ulicznych garkuchni, liczne centra handlowe, międzynarodowe hotele i mnóstwo drobnych sklepików. Warto zatrzymać się tutaj na dłużej. Atrakcje miasta można poznać na własną rękę lub podczas jednej z naszych wycieczek, które poprowadzą Państwa m.in. do miasta Ayuthaya lub do kolorowego, pływającego targu. Polecamy również przejażdżkę łódkami klong przez kanały w dzielnicy Thonburi, gdzie będą Państwo mieli okazję zobaczyć codzienne życie mieszkańców Bangkoku.
Hua Hin
Relaksujące, spokojne wakacje można spędzić na zachodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej, 200 km na południe od Bangkoku. Pomiędzy oddalonymi od siebie o 28 km miejscowościami Cha Am i Hua Hin rozciągają się długie, drobnopiaszczyste plaże. Można tu zatem nie tylko opalać się i pływać, ale również spacerować po kilometrowej plaży, a osoby mniej wysportowane… mogą w hotelu wynająć rower i jeździć po plaży. Hua Hin to piękne miejsce, idealnie nadaje się na aktywny wypoczynek. W jego okolicy znajduje się aż 5 pól golfowych (18-dołkowych). Inna propozycja na wypoczynek to wspaniałe ośrodki tajskiej odnowy biologicznej.
Pomimo bardzo dobrze rozwiniętej turystyki, w Hua Hin czuje się tajską atmosferę i tętniące tajskie życie. Hua Him jest miejscem preferowanym przez mieszkańców kraju, tutaj też ze względu na świetny klimat para królewska Tajlandii ma swoją letnią rezydencję.